| Arthur a întrebat:

Acum cativa ani am avut parte de o experienta neobisnuita ( nu cu extraterestrii ) Intr-una din zile, trecand printr-un loc aglomerat, am vazut la un momentdat in fata mea pe sotia unui prieten. M-am apropiat cu gandul sa o salut, dar cand am ajuns in spatele ei am vazut ca era la brat cu un necunoscut. Mirat m-am oprit putin apoi ei mergand in aceeasi directie cu mine, am mers un timp in spatele lor. I-am vazut cum stateau umar langa umar si cum se purtau ca doi indragostiti. Au intrat la un momentdat intr-un bloc, eu continuindu-mi drumul. Intelegand faptul ca prietenul meu are parte de un set nou de coarne, am inceput sa ma agit si a fost cat pe ce sa il sun. Acesta lucra in afara orasului la vreo 20 kg, dupa acest prim impuls, a justitiarului din mine, m-am mai gandit si am renuntat. Nu i-am spus nici pana azi prietenului meu ce s-a intamplat in acea zi. Credeti ca am facut bine?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

S-ar parea ca ai facut bine ca nu te-ai amestecat in relatia lor.Am inteles ca el este tot cu sotia deci fie ca a fost doar o mica aventura si acum este cuminte, fie ca mai face iar sotului nu-i pasa.Imposibil sa nu-si dea seama daca isi continua aventurile. Daca i-ai fi spus si ei ramaneau impreuna, sigur nu te-ar mai fi pastrat ca prieten, iar daca s-ar fi despartit ai fi avut indoieli si remuscari ca ai contribuit la destramarea unei familii.

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oricum faptul e deja consumat.Decizia trebuia sa o iei pe moment.Mai bine iti ascultai primul impuls, in fond e vorba despre un bun prieten care e inselat de sotie(cine stie a cata oara)winking

| Silvia a răspuns:

Trebuia sa te duci totusi la ea si sa o saluti. Te uitai putin ciudat si puteai sa o intrebi daca barbatul acela este ruda cu ea, sau ce este.Ma rog...era mai bine daca ii povesteai prietenului, ar fi fost o dovada de loialitate.

| Arthur explică:

Am rationat in felul urmator : Vine prietenul meu, iese scandal, eventual divort, eu martor principal. Eventualele regrete ulterioare din ambele parti m-ar fi avut ca autor principal. Mentionez ca la acea data aveau o fetita. Problema era urata si daca se impacau, prietenul meu s-ar fi simtit jenat in prezenta mea, cat despre sotia sa, ce sa mai spun. Au ramas mai multi ani impreuna, actualmente nu mai sunt impreuna, sotia a plecat in Spania unde a si ramas, ulterior si-a luat si fetita acolo.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu ii spuneam la nevasta-sa, macar sa stie ca am prins-o cu mata in sac.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar daca tu erai aprioric sigur ca ii pune coarne, si nu te-ai gandit ca poate e fratele ei, din alt oras, si pe care nu l-a vazut de mult timp?! E atat de usor sa acuzi! Dar sa stii adevarul, si sa-l mai si intelegi corect, e foarte greu! Cum poti inelege ceva ce nu ai trait, si nu te-a marcat?! Oricat ai fi citit, nu e nici pe departe acelasi lucru!
Riscul unei astfel de "interventii" sau "sinceriate" este sa ramai fara amandoi, si sa le faci si lor rau!

Si in final, cine e castigat?! - daca chiar e cineva?!

| Bishop a răspuns:

Nu cred ca ai facut bine, eu cred ca ar fi trebuit sa-i spui. Fiind prietenul tau, ar trebui sa stie, adica el munceste la 20km de oras si sotia sa se plimba cu unu de brat prin oras... Nu mi se pare corect, si cred ca nici tie. Asa el, cam cade de fraier in aceasta relatie.

| Astaeparereamea a răspuns:

vreau sa-mi raspunzi sincer, azi sunt impreuna, se inteleg bine?

Răspuns utilizator avertizat
| marcel_5462 a răspuns:

Pt Abh.
si ce faceai in continuare, o santajai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule Bitter salut initiativa de a te abtine.Problemele amoroase nu trebuie rezolvate decit de cei implicati.Sa notezi lucrul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitter sweet, stii cine crede ca ai facut bine? curvarii.ca si hotii se apara intre ei. dar nu se lasa de narav. iar din curva nu faci gospodina.se cred atat de destepte cand inseala, dar fac o fata de proaste cand sunt prinse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut foarte bine, nu te amesteca. Cred ca ea stie sa impace si capra si varza si in final toti sunt fericiti. Nu strica armonia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| mdeea a răspuns:

Km. Nu ai procedat corect fata de prietenul tau. Decat sa aiba coarne mai bine afla adevarul, chiar daca durea. Poate ca acum sotia il inseala cu altii.Raul trebuie taiat de la radacina