| RAY a întrebat:

De ce sunt tiganii asa omenosi,face parte din traditie?

Chiar azi am fost la ei si mi-au dat cafea,suc, invitat la masa, un necunoscut, ceea ce m-a mirat, cu romanii rar patesc asa ceva

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Urmarea ceva.
Mi-am amintit de o faza pe care a părut o a meu in gara.A venit un țigan la el ca sa se bage in seama, sa ii dea un suc si rahaturi din astea si a refuzat.Pe urma s-a aflat ca a talharit o femeie în seara aia.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Habar nu am cum e la ei, dar românii sunt chiar agasanți la capitolul ăsta. Întotdeauna mi-au umplut masa și m-au făcut să mă simt prost că nu-mi trebuia nimic și ei insistau la nesfârșit, până când luam ceva în silă, numai ca să scap de gura lor, iar când credeam că am scăpat, îmi puneau chestii la pachet straight face de asta n-am mai călcat de ani de zile prin casele altora.

| RAY explică (pentru supadeceapa):

No ardeleni sunt mereu omenosi, las ca o sa vin si eu in dumbraveni

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Inseamna ca eu nu-s ardelean. Dar si eu am constatat ce spui tu : Eram odata in autobuz si mi s-a facut rau, iar un romm mi-a oferit suc daca vreau sa beau ceva.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa vezi minune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Își urmăresc interesele de aia