| asheehigh a întrebat:

Acum ceva timp Ecaterina Andronescu a spus ca vrea ca uniforma scolara sa fie obligatorie(https://www.google.ro/......84648/amp) si are un motiv destul de bun.
Ce credeti? Exista posibiliatea sa fie acceptata propunerea ei?
P.S.:URASC UNIFORMA

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie de uniforma, ci de o strictete mai mare in ceea ce presupune imbracamintea decenta. Nu e normal sa vina elevii in maieu la scoala (ca vorbim de fete sau baieti) sau in pantaloni/fuste foarte scurti/scurte. (Uniforma a avut mereu si argumentul ca toti elevii sa fie imbracati decent)

Ceea ce s-a intamplat in scoala din Ploiesti nu este un argument. Aceste lucruri se intampla din lipsa educatiei, nu din lipsa uniformelor. S-a ajuns in 2019 sa fie vina profesorului daca un elev nu invata si nu trece examenele. De aceea a actionat asa acel tanar de 22 de ani, era vina profesorului ca el a ramas corigent.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred
tanti asta e dusă rău de tot