| DeViL101 a întrebat:

Ce parere aveti despre uniforma obligatorie in scoli?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este o oportunitate de a egala elevii.

| Never4ever a răspuns:

Ca orice altă măsură luată în școli, și aceasta are atât părți bune cât și părti proaste. E doar un mod de a elimina ținutele indecente și inegalitatea dintre elevi și prejudecățile. Știți cum se judecă omul după haină.așa se stopează și această judecată greșită.
Iar partea proastă a uniformei ar fi faptul că nu tuturor le-ar sta bine.

| Katherine20 a răspuns:

O mare prostie. straight face
Persoanele care se îmbracă indecent ar trebui să fie pedepsite doar ele (să fie trimise acasă, sau mai stiu eu), nu să suferim toți din cauza unora.Ar trebui fiecare să avem stilul nostru si sa ne imbrăcăm cum vrem(dar decent, bineînțeles)nu cum vor altii.Numai suntem pe vremea comunismului, serios acum laughing

| Clantza a răspuns:

Uniforma scrie pe voi!