| sbboy a întrebat:

Uniforma scolara trebuie sa fie obligatorie?
Da sa nu?
Cine vrea poate sa justifice de ce, pentru funda.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu, in niciun caz. Mi se pare cea mai mare aberatie. Sunt de acord sa existe niste limite in ceea ce priveste decenta, astfel incat sa nu apara cineva jumatate dezbracat sau mai stiu eu cum, dar nu sunt de acord ca toti sa se imbrace la fel sau in aceleasi culori. Fiecare ar trebui sa aiba dreptul de a alege cu ceea ce se imbraca in cadrul scolii, fiindca nu deranjeaza pe nimeni chestia asta. Si fiecare are personalitatea lui pe care si-o poate exprima si prin felul in care se imbraca, accesorii, etc. Sunt total impotriva ideii de uniforma, nu numai a celei scolare.

3 răspunsuri:
| andreea_4761 a răspuns:

Buna sbboy ...depinde deoarece la mine in scoala este obligatorie pentru a ne evidentia ca suntem elevi.cel putin eu am un director aspru daca nu avem uniforma.ne tine minte si spune la profi ca elevului.x. ii puneti absenta pe ziua respectiva. deci pentru mine-i legee, iar la tine daca toti poarta si u trebuie pentru ca ar putea sa te sanctioneze pentru asta eu am patit-o sper ca te-am lamurit pup:* fundooi?:X:X

| sbboy explică (pentru andreea_4761):

Doream sa fac un sondaj, sa aflu parerea voastra daca sunteti de acord ca uniforma sa fie obligatorie.

| S3xyDr3am a răspuns:

Pai depinde...de ex.la mine la scoala e obligatorie,(la mine.adica fetele si baietii poarta camasi albe si cravata albastra). prin uniforma nu se fac diferente intre copii cu venituri mari si cei cu venituri mai mici. sper ca te-am ajutat