| WeaponGirl a întrebat:

"Ai carte, ai parte..." NU este valabil și pentru Romanica noastră, cred că știe toată lumea asta! Prin urmare: ce te motivează să-ți continui studiile mai departe într-un anumit domeniu (mă refer la facultate/masterat)? Fundă pentru cel mai argumentat răspuns!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Spera ca acest sistem corupt nu va mai dainui prea mult.In plus o pregatire temeinica iti poate asigura o,, iesire,, spre exterior.In viata apar anumite oportunitati, care e bine sa te gaseasca pregatit.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pe undeva ai dreptate dar daca iti continui studiile pentru tine o faci nu pentru altul si totusi cineva cu studii ajunge undeva mai sus fata de cineva care nu i-a placut cartea

| WeaponGirl explică (pentru mona):

Da, o faci pentru tine, dar iți trebuie o motivație ca să mergi mai departe...și ce anume ar putea să te facă să lupti cand vezi că nu prea ai pentru ce și că tot sistemul e bazat pe pile?!

| mona a răspuns (pentru WeaponGirl):

Aici ai dreptate si partea rea e ca nu poti face nimic in privinta asta, in Romania banii vorbesc...