| PrintesaGumitaa a întrebat:

Ai o ora la dispozitie pentru a ascunde un USB stick in interiorul casei tale. Dupa o ora detectivii vor veni in casa ta pentru a cauta stickul.
Unde l-ai ascunde?
Ps: trebuie ascuns cat mai bine pentru ca de asta depinde libertatea ta, altfel vei fi arestat.

88 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La vecinul.

| RAY a răspuns:

Eu unu as formata stikul, ce folos ca il gaseste daca adio date

| PrintesaGumitaa explică (pentru RAY):

Nu poti face asta pentru ca iti trebuie informatiile de pe el. E ceva ce nu poti tine minte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Împachetat bine intr-un plastic, în oala cu ciorbă din frigider.
Sau cumpăr o bucată mai mare de carne, fac o incizie în ea, și tot așa într-un plastic, o bag în ea și o pun în congelator.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In aparatul de tuns barba.

| PrintesaGumitaa explică (pentru DoarBogdan):

Tii aparatul de tuns iarba in casa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

A zis aparatul de tuns barba, nu iarba. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Barba am spus.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca am o ora la dispozitie iau datele, le urc in cloud, apoi dau foc draciei de stick. Problem solved. Ca sa respect scenariul tau, l-as demonta, as scoate cipul de memorie, si pe ala l-as lipi cu banda in exteriorul balconului, apoi as pune malai cu ceva laxativ in jurul lui. Am porumbei in pod, vin sobolanii aia zburatori, maninca, se caca pe cip, tracks covered.

| PrintesaGumitaa explică (pentru GabiDumitrescu):

Deja ai usurat treaba anchetatorilor atunci cand ai le-ai urcat in cloud.
La a doua incercare nu cred ca ar apuca porumbeii sa se "cace" atat de repede sau poate ca ar manca toata mancarea si apoi ar zbura si si-ar face treburile in zbor pe altundeva pentru ca nu mai au un motiv sa ramana acolo daca nu mai e mancare. Anchetatorii sunt deja la tine in casa dupa o ora.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Nu ai habar ce cacaciosi sunt porumbeii astia... nu ai zis cit de destepti sunt anchetatorii si ce dotati sunt. Asa nu mai bine le dau stickul si am rezolvat o treaba? Legat de cloud, depinde unde si cum il urc. Sa zicem ca inainte sa il urc fac frumos o arhiva cu continutul criptata cum se cade si cu o parola de aia de 255 de caractere.

| Andreeush a răspuns:

L-aș ascunde într-un ursuleț de pluș.

| Frank51 a răspuns:

Nu conteaza unde il ascunzi, daca detectivii sunt buni oricunde il ascunzi il vor gasi.

| OldSoul a răspuns:

Urc informatiile in cloud, si sparg stick-ul laughing

Cel mai probabil l-as ascunde intr-un dispozitiv electronic, m-am gandit la televizor.

Iar, daca e sa duc jocul la alt nivel, e simplu, scot partea electronica din carcasa, ii anulez mufa usb, si il integrez in circuitele televizorului.

| LPCTSTR a răspuns:

1. In pod, asa cum spune si babaciune, undeva intre albume/carti si jucqrii.
2. In perete.
3. Sub parchet, intr-un colt.
4. In saltea.
5. In lustra.
6. In frigider, sau sub, sau in.
7. Intr-un ghiveci.
8. In spatele uneui tablou (desi n-ar prea merge)
9. Intr-un pluș ascuns undeva intr-un morman de alte plusuri.
10. În carcasa de metal a hotei.
11. Undeva intr-o sticla cu nisip/pietris decorativ (in pivnita sau pod).

| PrintesaGumitaa explică (pentru LPCTSTR):

Sunt primele locuri la care se gandeste oricine, deci concluzie e ca... mergi la puscarie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Hai ca in hota sau frigider nimeni nu se gandeste, sau intr-un colt sub parchet(sub grila aia cu nume ciudat).

| aXy99 a răspuns:

Cel mai bine ti-l bagi in...

| Bizon95 a răspuns:

Am scris o polologhie lunga, lunga, apoi m-am speriat, mult prea bune informatiile, cum vin coMUISTII sau Gestapo dupa tine, prefer sa nu ajut infractorul

imi pare rau!

| Ineys a răspuns:

In interiorul unui dispozitiv de exemplu al unui monitor/televizor, etc.
Si aici ma refer la a deschide capacul, a plasa USB-ul in interior si a inchide capacul la loc.

| PrintesaGumitaa explică (pentru Ineys):

E prea simplu, ai fost arestat.

| Ineys a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Nu cred ca cineva ar incepe sa desurubeze televizoarele, frigiderele, masina de spalat, etc si sa se astepte ca acolo e un USB. laughing
In primul rand le-ar trebui o surubelinta si nu cred ca umbla cu asa ceva la ei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ineys):

Ei, nu. Ca daca fac perchezitii cu ce crezi ca umbla, cu oja de unghii la ei? Sa vezi la vama cand face careva glume sau e pont ca au tigari/altele in masina cum se face o masina bucati-bucati...

| Ineys a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La vama e altceva. Nu cred ca vine cineva acasa cu un electronist sa-ti demonteze si monteze inapoi frigiderul. Daca nu mai stiu sa ti-l monteze poti sa-i dai in judecata.

In plus poti oricand sa-i indepartezi "mufa" si sa lasi doar cip-ul. Improvizezi o lipire pe undeva prin interiorul calculatorului pe placa de baza sau ceva si nu-si da nimeni seama ca ala a fost un fost stick, pe care tu ulterior poti sa-l repari.

| PrintesaGumitaa explică (pentru Ineys):

Atunci cand esti suspectata pentru ceva anchetatorii vin pregatiti pentru orice.

| mudokins78 a răspuns:

In cauciucul de la bicicleta.

| PrintesaGumitaa explică (pentru mudokins78):

Tu crezi ca nu s-ar observa ca ai facut o deschizatura? Ai fi fost descoperit deci ai fost si arestat.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

În podul casei, între amintiri roase de gângănii

| PrintesaGumitaa explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pur si simplu in pod? Prea simplu, ai fi fost arestata.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

La câte am pe acolo... le-ar fi luat minim un an

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

In cutia cu tampoane si absorbante

| PrintesaGumitaa explică (pentru Justme1997):

Pff, prea simplu. Ai fost arestata.

| Bogdan70001 a răspuns:

As desface imprimanta si l-as ascunde in interiorul ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În sutien.

| PrintesaGumitaa explică (pentru anonim_4396):

Da, l-ar gasi din prima. Deci esti arestata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Oare? Dacă l-aş îndesa sub un sân nu cred că ar băga mâna acolo, chiar sub el şi nici nu l-ar simţi chiar dacă m-ar pipăi.
O metodă mai extremă ar fi în vagin, acolo sigur nu caută. rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja o dai prea multe in extreme de genul/

On topic: Il ascund intr-o tabla de sah, iar tabla de sah o arunc in pod. Nu ar gasi niciodata stick-ul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Crezi că nu l-ar găsi într-o tablă de şah aruncată în pod? Dacă sunt profesionişti şi au experienţă îl găsesc oriunde, chiar şi dacă ar trebui să petreacă câteva ore bune ca să verifice fiecare colţişor, să fie atenţi şi la cel mai mic detaliu.Mă gândesc că şi dacă ar fi nevoiţi să demonteze diferite lucruri din casă, tot ar avea cine să le asambleze la loc în caz că nu ar găsi stick-ul cu pricina.

Nici varianta mea probabil că nu ar funcţiona.Nu mă pricep, dar e posibil să aibă tot felul de aparaturi speciale.Cum stick-ul are şi o parte metalică, cine ştie, probabil că mi l-ar putea detecta cu ceva.
Droguri cel puţin, ştiu că s-au găsit aşa.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am ales alternativa aia pentru ca e originala si nu s-ar astepta sa gasesca, daca as ascunde tabla de sah sub o patura si apoi sa o bag intr-o cutie, iar cutia sa o bag dupa alte cutii mai mari,, crezi ca le-ar fi mai usor?

Varianta ta suna mai in siguranta si + de asta...te poti folosi de cuvantul 'viol' si ai scapat, in loc sa te bage ei pe tine la inchisoare,, i-ai putea baga tu, deci oarecum ai gandit bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Cine a zis că le-ar fi mai uşor? Dar nişte profesionişti adevăraţi ar căuta oriunde, dar chiar oriunde şi indiferent cât timp ar dura, zic eu.

Ar fi fain să îi pot acuza de viol şi să scap, dar nu cred că e aşa simplu când vine vorba de percheziţii.Singura mea şansă ar fi să nu se gândească să mă verifice tocmai acolo sau să aibă ceva detector ca să mi-l găsească.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce l-ai ascunde tocmai acolo? Ar fi apoi prea aiurea sa te perchezitioneze daca le vine asa o idee de nicaieri, atunci sa vezi distractia mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă se şi nimeresc detectivi care au văzut deja tot felul de cazuri la viaţa lor, care mai de care mai ciudate, nu cred că i-ar mai surprinde nimic. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic ca tu te-ai stanjeni 100% daca te-ar controla in partile intime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

La ginecolog cum crezi că e? laughing
I-ar şi interesa pe ăia dacă m-aş stânjeni eu sau nu.
Asta dacă nu încerc să joc rolul de tânără fecioară inocentă şi atunci poate-poate aş scăpa.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu ai femeie ca ginecolog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa fim intr o relatie o sa ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles, deci faci pe mironosita in prima faza, pe inocenta...dar cand colo, ai diabolismele tale. Eu te vad destul de inocenta,, dar probabil ai momentele tale/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Aparenţele înşală extrem de tare, chiar şi tu mi-ai spus asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca ai invatat si ceva de la mine,, asta e foarte bine.

Intre noi fie vorba, o femeie atractiva asa trebuie sa fie, inocenta și nu prea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Corect! Vezi că ştii?winking

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar pentru voi un barbat atractiv trebuie sa fie, puncte puncte, continua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Masculin.Cel puţin pentru mine, aşa trebuie să fie.
Şi cred că nu mai trebuie să zic şi de inteligenţă, că doar n-o fi să-mi placă bătuţii în cap.

P.S: Deja ne cam abatem de mult de la subiectul întrebării.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Voiam sa-ti aflu parerea, era sondaj de opinie.

Da, am observat ca ne abatem, fie-mi cu iertare! Nimic de fizic...sa fie oare o revolutie a gandurilor feminine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Normal că şi fizicul contează.N-aş putea sta cu cineva care nu mă atrage.
Dar la tine, în afară de "inocentă, şi nu prea" ce ar mai fi?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa mai vii de acasa,, trebuia sa incepi asa.

Mai intai trebuie sa ma atraga fizic, zambetul ma topeste pe mine si privirea. Sa fie isteata, sa aiba umor si sa stie sa ma faca sa ma simt in largul meu langa ea/

Ar mai fi de zis, dar nu pot sa arunc totul aici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Am zis şi eu aşa în mare cam ce m-ar atrage. Poate or fi mai multe dacă stau să mă gândesc mai mult.Simţul umorului ar fi şi pe lista mea.

Şi ştiu, ştiu că eşti secretos.....ca şi mine de altfel. happy

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa iti spun si tie ceea ce le-am spus si altora. E bine sa tii si pentru anumite lucruri, nu e ok sa te expui in fata nimanui,, unele lucruri trebuie sa ramana doar pentru tine, asta daca vrei sa functionezi sanatos tot timpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ştiu ce zici, dar asta cred că nu ar trebui să se aplice neapărat tot timpul şi în mediul online.Cu unele lucruri te-ai putea expune mai mult decât în viaţa reală. (doar cu unele)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aș mânca dracu dacă de aia depinde libertatea mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai îneca şi ai muri înainte să ajungă detectivii. rolling on the floor
Dar e şi moartea tot un fel de libertate dacă e să ne gândim.

| brokxy a răspuns:

In interiorul meu happy

| PrintesaGumitaa explică (pentru brokxy):

Daca tu poti sa inghiti un stick fara sa te sufori, baftalaughing.

| 1231242 a răspuns (pentru brokxy):

Mdea.

| Denisa0954 a răspuns:

In burlanul de la wc laughing

| PrintesaGumitaa explică (pentru Denisa0954):

Nu ai voie sa il strici... oricum detectivii s-ar uita si acolo, e prea simplu, ai fost arestata.

| Denisa0954 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Serios? Chiar crezi ca ar demonta wc ul? laughing si nu se strica dacă nu tragi apa laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Denisa0954):

Dar dacă se duce detectivul pân' la baie? S-a dus stick-ul!

| Denisa0954 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Fix de asta vine la minelaughing sa se duca la baie

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Denisa0954):

laughing

| sopranaCadaverica a răspuns:

Pe fundul cosului de gunoi, dar in interior - il atasez cu o banda adeziva si deasupra lui lipesc cu superglue o bucata de carton tare invelit in autocolant de culoarea acelui cos. Voila. Un alt ''fund de cos'' improvizat. Apoi invelesc cosul cu o punga din aia menajera (ca de obicei) si apoi rastorn la lor gunoiul. Nici dracu nu se uita sub punga menajera din cos. Si daca s-ar uita ar vedea un fund de cos perfect plat datorita cartonului tare lipit cu superglue.

| PrintesaGumitaa explică (pentru sopranaCadaverica):

Si crezi ca ai avea timp sa faci asta intr-o ora?

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Sigur ca da. Nu e greu sa tai un carton sub forma de cerc.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Apropo, faina intrebarea happy

| acerr a răspuns:

In punga cu pedigree

| Mogiojojo a răspuns:

Mi l-as baga in vagin.

Răspuns utilizator avertizat
| Anemius34 a răspuns:

În cățelușul Grivei?

| deix001 a răspuns:

Bună, deci unde ai ascuns stick ul? L au găsit detectivii?