| lilith16 a întrebat:

Ai patit vreodata sa te ataşezi de cineva random de pe internet pe care nu îl/o cunosti personal?

42 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Da, iar acum îl iubesc maxim și ma trezesc în bratele lui

| RAY a răspuns:

De foarte multe ori, dar din pacate mereu sunt dezamagit sau nu putem fi impreuna din cauza distantei sau ca nu ma iubeste dar macar sunt /am fost o lumina in intunericul cuiva

| lilith16 explică (pentru RAY):

Majoritatea sunt asa, mai ales daca tot pe internet cunosti persoana

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Sincer socializarea virtuala inseamna dezamagire atat, timp pierdut, de asta si am preferat TPU pentru ca nu trebuie sa ma implic emotional, conexiuni emotionale

| lilith16 explică (pentru RAY):

Se pot forma chestii de genu si aici

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Corect,asa e, am patit si aici asa ceva

| RAY a răspuns:

| Ryc pai cum sa reziste daca esti ipocrit, tradator

| lilith16 explică (pentru RAY):

Esti suparat, Ray?

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Ma apuca greata cand ca cineva vorbeste despre prietenie dar e un ipocrit,pai ce facem ne dam sfinti,dam vina pe alti, dar noi suntem sfinti, de ce nu rezista oare, ca alti sunt de vina, serios

| lilith16 explică (pentru RAY):

Te referi la cineva in special, de aici sau la cineva care o sa citească asta (probabil), ceva mesaj codat hmm

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Nu pot da nume ca ma baneaza doamna admin si nu ma risc pentru niste ipocriti, dar cand vad atata ipocrizie imi vine greata, nu ma dau eu sfant dar nu spun ca vai doamne ce rai sunt alti iar eu sf ray

| lilith16 explică (pentru RAY):

Spune privat ca ma mănâncă curiozitatea(((:

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Ea mai vorbește cu el, nu el cu ea.E o diferenta

| lilith16 explică (pentru anonim_4396):

Interesant ca iti pasa asa mult de chestiile minore care nu te cuprind dar iti inteleg curiozitatea

| SilentRain a răspuns:

Da

| OldSoul a răspuns:

Voiam sa vin sa ma plang aici ca da, dar se pare ca nu sunt singurul care a patit asta laughing

| lilith16 explică (pentru OldSoul):

Bine ai venit in grup boss

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ioi laughing clar că da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da s-a intampla, acum nu stiu daca el/ea a fost extrem de bun sau eu extrem de singur/ã.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce el/ea si nu direct "ea"?

| lilith16 explică (pentru anonim_4396):

La ce te referi prin "bun"? mai comunici cu el/ea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai simti bine sa spun ca sunt atasat de tine? Am incercat sa am empatie si sa ma pun si in locul tipei care a pus intrebarea.
"Ea" are un numehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Ma refer ca a reusit sa trezesca niste emotii in tine. Mai comunic...
Asta inseamna "atasament", ce nu e la fel cu iubirea, cum ai putea sa iubesti o persoana cunoscuta doar pe internet? Nu poti.

| lilith16 explică (pentru anonim_4396):

Depinde, ca iti pica pe personalitatea persoanei respective si nu pe fizic si mi se pare ok, nu stiu dar da, posibil sa nu fie neparat iubire dar poti fi important pentru persoana aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are sens sa mint, nu? Da, m-as simți bine.
Care e numele ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta.
Elena, probabil s-ar enerva daca i-as uita numele laughing. Imi plac aluziile ei pentru ca sunt imprevizibile dar in rest e previzibila si plictisitoare. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos nume.
Te-ai atasat de o tipa previzibila si plictisitoare?

| lilith16 explică (pentru anonim_4396):

Aluzii? hmm, dar, trebuie sa recunosti ca o data ce ai dat-o ca ex ai tinut la ea (poate), dar acum sunteti despărţiţi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Ex?
Despartiti?
Îmi scapa mie ceva? rolling on the floor

| lilith16 explică (pentru anonim_4396):

Pai a dat-o ca exemplu, voiam sa stiu daca mai vorbeste cu ea macar puţin jeez

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

————

Asa e felul meu, nu are legatura cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Nu ti-ai dat seama ca vorbeam de Hecate? :/
Nu suntem "despartiti" doamne, pentru ca nu Formam o relatie laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suntem? Încă laughing

| lilith16 explică (pentru anonim_4396):

Sincer, nu mi-am dat seama, dar stau ma fetele dupa tine si tu fugi de ele, e urat((:

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Prezic o nunta in curand laughing

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Vezi asa incepe iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un fel.

| CdeMetal a răspuns:

Da, m-am atasat de o fata destul de mult, vorbim de 3 ani, dar a inceput sa se plictiseasca de mine si eu am inceput sa-mi pierd cheful sa o mai bag in seama.
Am avut si alti prieteni pe net cu care jucam lol si alte jocuri, dar si cu ei a intervenit plictiseala, dupa ce am conversat cam 2-3 ani in fiecare zi.

| lilith16 explică (pentru CdeMetal):

Imi pare rău de asta. eu am avut o prietenie de un an cu un baiat da ne-am certat rau si s-a dus totul

| CdeMetal a răspuns (pentru lilith16):

N-am avut prietenii pe net care sa reziste mai mult de 3 ani, si n-a fost vina mea de cele mai multe ori
Banuiesc ca majoritatea oamenilor se plictisesc dupa un timp

| MPersephone a răspuns:

Nu am destula empatie. Dar au fost persoane care ma rugau sa continuam sa vorbim, dar eu refuzam.

| ionutB0090987 a răspuns:

Da, am pățit si e naspa... de asta evit foarte mult conversațiile cu oameni necunoscuți pe internet iti recomand sa faci la fel pentru ca poate aduce la frustrari.