| anonim_4396 a întrebat:

V-ati indragostit vreodata pe internet?
Ma refer sa vorbesti mult timp cu acea persoana, sa te atasezi de ea, sa va cunoasteti, sa stiti cum aratati fizic si in cele de urma sa simti ca-ti pasa de ea si poate ceva mai mult de atat.
Nu ma refer la chestii dubioase cu tipi random pe net, desi si prima chestie suna putin dubios I don't want to see.
Dar ma gandesc ca se poate intampla.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Se poate intampla, dar uneori e si cu final nefericit. Am avut o astfel de experienta, dar greseala a fost ca nu am facut schimb de poze imediat. Ci mult mai tarziu. Scriam mailuri reciproc, vorbeam la telefon, totul parea ok. Simteam ca am o relatie, ca sunt iubit. A fost ceva special, fiind prima experienta de acest gen. Dupa un an de zile m-a vazut si fizic online (ma feresc cat pot de aparatul foto) si asta a stricat tot. "Nu stiam ca ai burta! Pa!". Nu conta ca mi-am pus sufletul pe tava si rezonam cu acea persoana, ca ne placeam reciproc. Nu conta ca ne-am confesat un an de zile si speram in ceva frumos. "Burtica" a stricat totul. happy Asadar, daca vrei o relatie online si simti ca merita sa investesti in ea, fa-i cunoscut chipul tau chiar din prima. Pentru unii, fizicul conteaza mai mult decat sufletul. Punct!

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

ce oameni laughing să uite tot ce a fost între voi doar pentru că ai burtică. stai liniștit, nu te merita.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si tu? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

doar atașare, atât.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui mai exact prin atasare? happy

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

„Pentru unii, fizicul conteaza mai mult decat sufletul."
Dacă nu aveai burtă nu mai gândeai așa.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Si dupa ce te-a vazut s-a incheiat totul?
Asa brusc? :\

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-o fraza. Greu de crezut, nu?
Trebuie sa invatam din astfel de intamplari.
A fost dificil, dar am mers mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Cred ca a fost dificil, adica imi imaginez.
Nu pot sa cred ca exista astfel de persoane, dupa un an straight face.
Imi pare rau, dar e bine ca ai trecut peste, desi sigur te mai bantuie ceea ce s-a intamplat.

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sustinere! happy
Ma bantuie, pentru ca acum bag fizicul la inaintare. Ma place, bine. Nu ma place, iarasi bine. Asta ca sa nu mai investesc sentimente mai devreme decat e cazul. happy

| AirănMeidăn a răspuns (pentru dannyel86):

macar ai slabit?

on-topic; da. de destule ori
cel mai mult am vorbit 2 ani. inca vorbim
e bine

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Oare de ce nu ti-am vazut raspunsul pana acum? o.O
2 ani?! Nu pari genul care sa dea astfel de detalii, dar ti-as pune multe intrebari laughing.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

pai fa-o dar nu aici

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Si ce ai facut pana la urma, ai scapat de burta? sau ai gasit pe una la care sa nu ii pese?

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt oameni care te plac asa cum esti, pentru care nu e nevoie sa te schimbi. Da, am gasit. Si mi-e bine! happy

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Bravo tie.

27 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da. Se poate. Dar pentru cineva care ajunge aici, trebuie sa realizeze ca e nevoie de un plan, de atentie foarte mare la nevoile sentimentale ale celuilalt, la modurile si timpul potrivit pentru comunicare si bineinteles cand si in ce conditii va puteti vedea. Cat de des. Si cel mai important, cand puteti face un pas in plus si daca il puteti face. Sa va mutati impreuna. Sa construiti ceva. Altfel e frumos la inceput, dar dupa devine doar suferinta. Si trebuie sa stii sa te opresti sau sa joci mare si sa faci pasii necesari pentru a fi impreuna zilnic.

| RAY a răspuns:

V-ati indragostit vreodata pe internet?
ja, am iubit-o si o cunoasteam doar pe internet,telefon, poze etc dar din pacate nu a fost sa fie distanta, ipocrizia, minciuna etc apoi sa repetat doar isoria atat sfatul meu niciodata nu crede in asa ceva, de fapt ce naiba sa mai crezi in ziua de azi toata lumea e perversa si rea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sună puţin dubios? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa.
Cum ti-ai pus gif-ul ala la profil, dar aici e poza?
Btw, sper sa primesti suspend laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bite me, honey.
Oricum, nu știu de ce e așa, dar ce are? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e pervers deloc, stai linistita laughing.
Raspunzi si la intrebare? Si la aia veche, ca ai promis.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lol, da, îţi răspund.
Să mă îndrăgostesc? -nu, chestiile astea nu-s de mine, nu sunt imbecilă.
Dar poate m-am ataşat de cineva.
Încă nu ştiu să-ţi dau o definiţie, e ceva laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu esti imbecila, dar esti mincinoasa laughing.
Poate? Da sau nu?

| Coquinne a răspuns:

Da, de multe ori.
dar ma aprind repede si ma sting la fel de repede (impunandu-mi stingerea, depinzand de caz si de evolutia relatiei)

| anonim_4396 explică (pentru Coquinne):

Imi place sinceritatea ta.
Dar imi spui, te rog, cum fac sa-mi impun stingerea asta?
Ti-a parut vreodata rau ca ai facut-o?

| Coquinne a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e pentru oricine stingerea asta.
eu am cojones, si nu, nu-mi pare rau pentru deciziile pe care le iau.

| Grozavu_Diana_1998 a răspuns:

Nu eu iti spun as