| bruneta_9895 a întrebat:

Ajutati-ma! am 10 ani sunt inalta...si as vrea sa ma ingras Ajutati-ma! cum sa ma ingras? ce sa iau? multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce inaltime ai de te complexeaza asa de mult? Eu masuram 1m71 la 12 ani si eram slaba de tot. Puteam sa mananc orice, nu se prindea... N-am mai crescut dupa aceea dar am luat cateva kilograme cu timpul. E normal. Linisteste-te, esti prea mica sa-ti faci ganduri negre...

6 răspunsuri:
| Beatrice a răspuns:

Draga mea! L-a varsta ta (nu c as fi mult mai mare decat ea)aveam un m si 59 de cm destul de inalta zic eu...nu este nimic dar pune mana si ingrasa-te! vitamine, manaca multe legume si fructe, si nu fa multe mofturi la mancare orice iti da mama este bun! Iar daca ai vreo echipa de baschet la scoala iti sugerez sa te inscrii! eu asa am facut si nimeni nu mai zice nimic despre mine! Stiu sentimentul acela cand se uita lung la tine si zice :,, mama ce inalta si slaba e asta:O" laughing dar iti sugerez sa faci asa :te dai un pas ianpoi te uiti fix in ochii lui/ei cu o privire "macar sunt inalta si desteapta nu ca tine", taci din gura... si gata! nu-ti mai zice nimic! Sa ma anunti daca functioneaza! pup!:*

| Alecsandraa a răspuns:

De ce sa te ingrasi? Pentru ca esti inalta? Nu fii prostuta, fiecare om e asa cum e.Nu trebuie sa faca anumite eforturi doar pentru ca are un 'defect' (de fapt nu e defect, dar persoana in cauza asa il considera). Si eu sunt inalta, numai ca am 12 ani. Trebuie sa iti placa de tine asa cum esti! :*

| alexutzu00791 a răspuns:

O fata trebuie sa arate bine nu si asta nu implica procesul de ingrasare. Daca tu la 10 ani incepi cu prostii d astealaughing, la 20 cred ca te vei retrage intr o cabana de pe deal si vei scrie poezii cu patrocle

| babyangel a răspuns:

De ce sa te ingasi? ai 10 ani, peste cativa ani poate vei vrea sa slabesti...mananca la timp si totul va fi bine si in special nu "rata" micul dejun care e cea mai importanta masa.winking

| bruneta_9895 explică:

Beatrice nu sunt nici prea inalta dar nici pitikhee hee

| alexandra_5102 a răspuns:

Nu te ingrijora, este bine ca esti slaba. nu inteleg de ce iti faci griji si vrei sa slabesti! si eu am tot 10 ani am 1 m si 45 de cm si am 37 de kg si nu ma plang vreau sa slabesc