| YumiSukinanda a întrebat:

Sunt in clasa a 4 si sunt foarte slaba am 27 de kg mama ar vrea 32 ce sa fac sa ma mai ingras va rog ajutati-ma va rog vreau sa fiu mai grasa su mai inalta am abia 1 metru 31 sunt prea mica ce sa fac sa mai cresc si sa ma mai ingras? eu incerc sa mananc dar nu pot foarte mult dau funda sigur ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Si eu sunt tot clasa a 4a si am 35 kg si 1.51 inaltime. Sa mananci mult, ce altcev sa faci?

| Rush a răspuns:

Nu esti slaba, nu esti scunda sau mica cum zici tu, si mai bine lasa ingrasatu.

| Vladuthz a răspuns:

27 kg e perfect pentruclasa a 4-a, la fete in clasa a 4-a ar trebui sa aiba 25 de kg, iar baietii vreo 32, deci tu ai chiar peste medie e f bine

| ShanixRRS a răspuns:

Eu am 28 kg si sunt in a 4-a si mi se pare o greutate normala si am cam aceeasi inaltime ca tine si e un normala dar mi-as dori sa fiu mai inalt.Deci nu incerca sa te ingrasi ca dupa aia o sa iti fie greu sa slabesti.Eu am un coleg care are 40 kg si are aceeasi varsta cu mine si acum ii e foarte greu sa slabeasca. Deci acum esti perfecta.

| Sunshine121 a răspuns:

Poi, poate sa fie si chestia cu "sa mananci mai mult", sa mananci alimentee care contin proteine, lipide, glucide, daca nu funcioneaza te duci la farmacie si ceri "Vitamine" ii explici farmacistului ca trebuie vitamine pentru pofta de mancare si asa... Dar sincer, parerea mea e ca asa e gena ta si n-ai ce sa faci in privinta asta. Dimpotriva ar trebui sa fii fericita, in loc sa ai vreo 40 de kg la clasa aIVa si sa ai 1, 50 m. Esti bine asa. incearca cu vitaminelewinking. Fundaa? happy

| deeapitik1 a răspuns:

laughing Si eu cand eram pe a V a aveam 27 de kgwinking.si vroiam sa ma ingras.Asa ca intr-o seara m-am apucat sa mananc o paine intreaga(desi nu prea mancam eu mult) cu miere, dupa 5 minute am mai mancat pateu...Si apoi am mai mancat dimineata...si dupa aia o sa iti vina pofta de mancare si te vei ingrasalaughing
Daca nu poti sa mananci prea mult incearca "Dimineata o jumatate de paine cu pateuthinking "La pranz ciorba cu paine, felu2 si 3 daca ai" Si Seara ceva cu paine:p(ap eu acum sunt pe clasa a VII si am 38 de kglaughing)
Sper ca te am ajutathappy

| BATAGOI a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi trebuie sa mananci mult