| Elena321 a întrebat:

happy Ajutati-ma! happy Am 9 ani sunt la inaltime asa si asa si vreau sa ma ingras. ajutati-ma! cum sa ma ingras? ce sa iau? in afara de pastile...multumesc anticipat.happy

5 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Mananca orice si nu mai sta cu ochii pe cantar sa vezi de ai mai pus ceva sau nu; fa sport, alearga, mananca de toate si multe fructe si carne de pui - pulpite, facute oricum sau snitele din piept de pui si salate cu legume si ulei de masline si mai rontaie intre mese un biscuit, croasant, prajitura si struguri, banane, orice iti place; dar sa consumi si apa si mananca ciorbele atat de sanatoase cu bors ce e atat de sanatos; ai sa vezi ca te vei ingrasa, respecta orarul de masa si somn neaparat. Lucien.

| paul0013 a răspuns:

Nu lua pastile de acum...mananca multe dulciuri...in special ciocolata neagra...

| YLLL a răspuns:

Mananca muuuuulttt.
Si fara pastile la varsta ta no talking
Adica. cred ca ai vreo 11 ani dupa pozaconfused.
Bafta;*

| 1968 a răspuns:

Mananca la mcdonalds

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu o trimitere de la medicul de familie la medicul endocrinolog (pentru dozările hormonale) și medicul nutriționist pentru o alimentație în funcție de nevoile tale.
Practică un sport, orice.
Niciodată să nu iei pastile fără controlul medical, poți fii alergică și intri în șoc anafilactic și implicit se instalează decesul dacă nu este cineva lângă tine să te deșocheze sau să te transporte până la cea mai apropiată unitate sanitară.
Pa, pa.