| monutza90 a întrebat:

Ajutati-ma va rog.Am depus actele pentru cununia civila si pe data de 14 septembrie trebuie sa ne prezentam la primarie.Numai ca atunci este sarbatoare Inaltarea Sfintei Cruci si este zi de post, nu fac cununia religioasa dar totusi...este pacat. Daca aman cu o zi mai sunt valabile certificatele prenuptiale? Un sfat, un site ceva va rog!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai la Primarie faci casatoria civila. Cununia religioasa o faci Duminica la biserica. Ce are una cu alta? Din cate stiu eu, casatoria civila se programeaza si nu poate fi amanata cu o zi. Trebuie sa redepui actele si sa astepti iarasi sa te programeze.