| MirceaBade31 a întrebat:

Ajutor, am avut geamul deschis si a intrat in camera ceva insecta sau soparla nu stiu ce era, era verde si semana cu o soparla si avea aripi cred, imi e frica sa intru in camera, ce fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca e o soparla cu aripi, e posibil sa fie un dragon. Mergi de urgenta si imprieteneste-te cu el, ca sa-l poti calari cand creste mare.

| Ineys a răspuns:

Burn the damn house down.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Vreun update? Daca nu e foarte mare, cu un borcan sau prin taierea unei sticle de 2 litri etc, poti pune recipientul peste insecta / sau indiferent ce este, si folosind o hartie, un caiet, lemn de bucatarie pe care tai / bati carne etc, pui la capul recipientului ca sa blochezi acea fiinta si o arunci de pe geam.

Nu cred ca merita sa omoram alte fiinte doar asa ca ne e putin teama. A intrat din greseala si isi doreste sa se reintoarca in libertate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune plasă la toate geamurile și ușile de la intrare din casă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai deschide geamul si iese inapoi, si eu pateam. Esti baiat ti-e frica de o insecta, trebuie fugarita ca sa iasa.

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Suna la pompieri!

Răspuns utilizator avertizat
| Andresso a răspuns:

O simpla lacusta, prinde-o sau omoar-o cu papucul si ai scapat de ea

| Sophieka a răspuns (pentru Andresso):

De ce sa o omoare? E o fiinta care a intrat din greseala si cu siguranta si ea vrea sa scape de acolo.
Trebuie eliberata pe geam.

| Andresso a răspuns (pentru Sophieka):

Treaba ei, eu i-am zis ce ar putea sa faca laughing)

| Serghei1722 a răspuns:

Fă o poza și trimite-mi pe Instagram

| Serghei1722 a răspuns:

Posibil sa fie Satana