| Șttefania a întrebat:

AJUTOR!
Parintii mei nu vor sa ma lase cu un caine in casa! sunt disperata am doar 12 ani :d dar eu imi doresc un caine de la 7-8 ani...nu inteleg cum ei nu au inteles ca eu iubesc caine si sunt destul de responsabila sad. Am vrut sa le demostrez asta si am tinut un caine la bloc timp de 3 saptamana eu am avut grija de el dar tot degeaba sunt foarte incapatanati. ' Nu sunt ferici la bloc' asta zice mama si 'In nici un caz' asta zice tata. ajutati-ma sa ii impresionez si sa imi ia un caine va rogg

Răspuns Câştigător
| anyska a răspuns:

Sunt o gramada de caini care locuiesc la bloc dar care sunt fericiti daca ies pe afara cel putin odata pe zi. vorbestele de persoane care au caini si ii cresc la bloc si de lucrurile pozitive in a avea un caine. Daca nu inteleg du-te cu stirea lor la un adapost de caini. sa zicem o data - de trei ori pe luna ( chiar te poti oferi voluntara. macar jumatate de ora pe saptamana sau asa ) si vor vedea cat de mult iubesti cainii tongue

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Si eu imi doresc un Lamborghini de...multi ani.Parintii tai au dreptate :nu au timp de un caine. Un caine nu e o mascota, nu e o jucarie.Trebuie hranit, spalat, vaccinat, sterilizat, plimbat.Ai tu timp de asa ceva? Si cand mai inveti? Si cand mai stai la discutii pe TPU? Si acum, sa-ti spun drept, un caine de casa, nu e asa frumos ca cei de curte.Sunt un pic ridicoli, nu au sex, nu sunt decat "obiecte" de lux, niste ridicole.mascote.Vorba lui Mihai Constantinescu " iubiti si cainii vagabonzi."

| UnicornsAreLove a răspuns:

Asa sunt si eu...

| sk8terkid12 a răspuns:

Gigiro bai baiatule tu de fapt ce vrei nu ti-ai luat pastilele? cine ti-a spus tie ca cainele meu e obiect vei fi si tu acum un eminescu in pnm le stii tu pe toate mah uite ca nu e obiect are suflet si face parte din familea mea daten gatul m-ati de distrus