| adriana_sw33ty_angy a întrebat:

Ajutorrr!, am nevoie de sfaturile si parerile voastre! Urgent daca se poate! Sunt ft speriata :-s
Azi toata ziua la munca mi-a amortit mana stanga de la umar pana la degete si miscam degetele greu, dar imi amortea si ma lasa, asa toata ziua.Si m-am gandit k poate fi de la oboseala sau stres (tinand cont ca muncesc ft mult si munca mea implica si ft mult stres )
Iar acum pe seara de cand am venit de la lucru a inceput sa-mi amorteasca tot mai mult si continuu... acum de-abia mai misc mana si nu pot sa ridic nici un obiect pentru ca il scap din mana, si nu o simt in totalitate. dar numai ca acum nu mai imi vine sa cred ca este stresul sau oboseala motivul principal! si imi este foarte frica crying :-s Stiu ca am probleme cu inima, ultima data cand mi-a fost rau de la inima ma suparasem ft tare din anumite cauze, mi-sa facut rau, am simt cum imi amorteste tot corpul si mi-am pierdut cunostinta, am stat aproximativ o saptamana in coma iar cand m-am trezit habar nu aveam ce s-a intamplat cu mine decat ce am putut realiza ca ma aflu intr-un spital. Iar acum nu stiu ce sa cred, mana abia o simt si raspir greu, parca ma sufoc! Se poate sa fie de la inima din nou? crying va intreb pentru ca nu vreau sa merg la spital fara sa fiu sigura daca necesit consultul unui doctor, mi-e ft frica de spitale si nu numai asta dar stiu ca imi va fi mai rau atunci cand ma voi apropia de spital, numai gandul ca as putea fi din nou pusa la tot felul de aparate si perfuzi! :-s crying Va rog dati-mi un sfat! sad sad sad

Răspuns Câştigător
| danap a răspuns:

Sugerez si INSIST: 112
Cu sanatatea nu e de gluma!
Eu nu as astepta urmatorul semnal, care poate fi unul...imi e si teama sa spun.
Daca vei apele 112 si vei spune starea in care te afli, cu siguranta va veni un Dr la domiciliul tau. Fie ca va fi vorba de ajutor la domiciliu, fie ca va trebui sa mergi la spital, oricum va fi in folosul si spre sanatatea ta!
Nu are rost sa iti mai spun, ca sanatatea e pe primul loc.
Ce mai astepti: 112!
ACUM!

Multa sanatate, si sa ne spui cum ai iesit din situatia asta.
Te pupam

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Repede la doctor... poate fi un mic accident vascular si cu asta nu e de joaca. sanatate multa si ai grija de tine

| viatadecacatt a răspuns:

Mai bine te duci la doctor cat mai repede.Mai bine la doctor decat accident vascular din ala cand nu iti mai simti nci mana si nici piciorul[stang sau drept].

| adriana_sw33ty_angy explică:

Va multumesc ft mult tuturor celor care m-ati sfatuit ce sa fac. am fost la spital si de ieri pana azi la ora 8 am stat internata sub supravegherea medicilor.
@denap iti multumesc pentru incurajari, medicul mi-a dat diagnosticul... un" atac cerebral" de intensitate mica... dar care poate fi urmat de unul in ft periculos poate chiar fatal. mi-au spus ca ar trebui sa raman sub supravegherea lor (adica internata) pentru ca ar putea urma inca unul care mi-ar putea fi fatal...de lucrul acesta nu sunt absolut siguri... dar vroiau sa-l previna. nu am putut ramane internata datorita muncii mele asa ca am fost externata sub iscalitura mea. acum nu-mi ramane decat sa sper ca acel "urmatorul " nu va veni! sad
aveti grija de voi!

| ellutza a răspuns:

CALCIU! Lipsa de calciu! Mergi la farmacie ia o cutie de fiole si bea una pe zi sunt mai bine cand esti aproape de o "cadere", sau pastile 2 pe zi. Fetelor nu trebuie sa va lipseasca calciu din gentuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si mie mi-e frica de spitale, da asta nu mai conteaza cind esti bolnavior. Mergi sa te consulde un medic, nu ai deunde sti ce se intimpla si nici pe site nu ai cum sa primesti un diagnostic. Doar pareri generale si sustinere morala, dar un diagnostic doar un medic poate pune, dupa un consult amanuntit la fata locului nu prin net. Fugi la medicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana_sw33ty, in situatia asta, incearca sa nu te superi, sa eviti stresul. Si daca esti fumatoare... redu numarul tigarilor, sau renunta la ele.