| 6Radu5 a întrebat:

Alimente sau gustari bogate in proteine/calorii scazute?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://blog.alimentespeciale.ro/......e-calorii/

https://www.paradisulverde.com/......brata/amp/

Ce e in lista de la paradisul verde nu e neaparat scazut in calorii, dar e good to have in dieta. Plus ca se gasesc mult mai ieftine anumite chestii daca le comanzi de pe siteuri.

Chiar daca nu au calorii scazute neaparat, fructele consumate pe stomacul gol, in cantitate nu foarte mare (maxim 600g) dimineata te hidrateaza si iti dau un plus de energie care poate inlocui chiar si cafeaua. Poti face salata sau smoothie si sa adaugi polen 1-2 linguri (are destul de multe proteine). Si verdeturile au proteine. Varza (si kale), salata verde, spanacul. Le poti pune la smoothie de fructe sau de legume.

1 răspuns:
| CostinAlamariu a răspuns:

Fulgi de ovăz, arahide, nuci, carne de pui