| Analy a întrebat:

Am 13 ani.Este vreo problema daca incep cu sala inca de pe acum? Adica sa fac aerobic,aparate(banda, bicicleta etc)? Mentionez ca am 1.65 inaltime si 45 kg.

5 răspunsuri:
| DeDii a răspuns:

Esti perfecta. La intaltimea ta, ar trebui sa ai 55 de kg, deci stai linistita.

| Analy explică:

App.sunt fata

| 95Cosmin a răspuns:

Nu cred ca este nici o problema daca incepi de la varsta asta, atata timp cat nu te fortezi.Prin asta vreau sa spun sa nu faci cu greutati exagerat de mari, iti iei greutati cu care poti sa faci 8-10 repetari lejer, si te opresti la 10. Da, si banta/bicicleta te ajuta sa te dezvolti dar ca sa ai un corp frumos cel mai importat este sa faci exercitii cu greutati.Si eu am inceput la 15 ani si acum am implinit 17, daca te tii de treaba ai sa vezi ca iti va placea.

| wibi a răspuns:

Buna,imi primul rand ai kilogramele necesare pentru varsta ta,si nu e nici o problema daca incepi de acum, asa am inceput si eu, dar nu ca am vrut, pentru ca la sport ne ducea la o sala de sport unde erau si banda, bicicleta etc.Deci asta e parerea mea, sper ca te-am ajutat :*

| Dray a răspuns:

Nu este indicat la varsta asta sa faci aerobic mai ales ca, corpul este in crestere. Poate la 16-17 ani.
Apropo ----funda?