| Nanana0000 a întrebat:

Am 14 ani. Am citit vara aceasta o carte despre balet care m-a impresionat și care m-a făcut să îndrăgesc baletul și să îmi doresc să îl practic, așa cum doream când eram mică. Fac de aproape jumătate de an exerciții de flexibilitate care chiar m-au ajutat. Aș vrea să mă apuc în scurt timp de cursuri de balet, însă nu știu dacă mă voi descurca. Sunt conștientă ca este foarte mult de muncă, dar nu voi reuși nimic dacă nici măcar nu încerc. Până la urmă, ce am de pierdut?
Este prea târziu? Dacă da, ce îmi recomandați să încerc?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Balet profesional nu vei putea face niciodata fiindca este prea tarziu pentru tine, dar poti invata cateva exercitii asa, ca hobby, doar pentru tine, acasa.

Ti-as recomanda totusi sa te apuci seriso de invatat la romana si matematica, ca nu-i timp de balet taman acum, cand ai un examen atat de important, care vine si care necesita sa inveti pe rupte tot timpul, ca mai sunt 4 luni si gata, dai examenul.

| Miruna333 a răspuns:

Ce garantie ai ca te vei descurca cand incepi un lucru nou? Niciuna. Sa gandim mai putin, si sa actionam mai mult cand vine vorba de lucruri de genul.
Iti recomand sa nu mai stai pe ganduri si sa te apuci cat mai repede, asta te va ajuta