| cats273839 a întrebat:

Buna seara. Daca am multe absente tot anul si unele nu sunt motivate, imi scade media? Am vorbit cu diriga si a zis ca se scade un punct daca am 10 absente nemotivate, dar nu am inteles daca se refera la 10 absente nemotivate in total, indiferent de materie sau 10 absente nemotivate la o materie. Va rog sa imi spuneti repede pentru ca am rugat-o pe mama sa vorbeasca cu diriginta sa imi motiveze absentele (am scutire medicala, am adus mai multe pe parcursul anului de fiecare data cand am lipsit), dar mama zice ca imi scade doar daca am 10 absente nemotivate la o materie, nu asa adunate tot anul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest an scolar se scade un punct din media la purtare la fiecare 20 de absente nemotivate in total, nu si la 10 la o materie.
Au fost in anii scolari anteriori, atunci se scadea punctul la fiecare 10 absente nemotivate pe semestru.

| MarcelCianu a răspuns:

''dar mama zice ca imi scade doar daca am 10 absente nemotivate la o materie, nu asa adunate tot anul.''
Uite cum te educa! Fugi fata la iubi si gata!