| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si mi-e frica sa imi incep viata sexuala. Mi-e frica de sindromul post sexual. Tin mult si la chestiile religioase. Sunt intr-o mare dilema, oare fac bine ce fac, pentru ca prietenul meu ar vrea sa o facem, insa eu nu sunt asa de sigura.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ești pregătită nu faci pasul, clar!
Nu trebuie să fie o corvoadă dar nicio traumă, așteaptă până când îți vei dori din plăcere.
Prietenul dacă te iubește trebuie să te înțeleagă și să te aștepte până la momentul respectiv.
Nu uita de protecție, prezervativul este cel mai sigur.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| ciprianpet79 a răspuns:

Te vei descurca!