| nonameXD a întrebat:

As vrea sa imi incep viata sexuala dar nu sunt sigura oare o sa regret mai tarziu? mentionez am 15 ani jumate plzz sfatuitima

Răspuns Câştigător
| Achilles_1666 a răspuns:

Pai nu trebuie sa ceri sfatul nimanui pentru ca fiecare va sp ceea ce vrea el/ea. Trebuie sa te gandesti tu bine si sa iti dai seama daca vrei sa faci pasul asta, totusi e un pas important si aici intervine si alte intrebari cum ar fi daca merita aceea persoana, daca esti pregatita fizic si psihic si altele. Eu PAREREA MEA cred ca NU ar trebui sa te grabesti asa de tare, esti fata si ai tot timpul, e mai rau la baietii caci ei vrea sa fie cat mai devreme pentru ca ar fi mai cool sp ei...insa tu gandeste-te bine si nu asculta pe nimeni, ascultate pe tine si dati seama ce vrei cu adevarat...
Succes.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai rabda 3 ani si atunci nu o sa iti para rau deloc.

| RXN a răspuns:

Asteapta pana vei avea o relatie stabila, pana cand vei fi dispusa sa-ti asumi responsabilitatea propriilor fapte,cum sunt si vizitele periodice la ginecolog.
Informeaza-te despre BTS-uri, sarcini nedorite si metode de contraceptie, apoi pune-ti si problema inceperii vietii sexuale.Indicat ar fi ca atunci sa ai macar 16 ani.

| BRG a răspuns:

Sărut mînuța dragă Bianca nu este vîrsta potrivită pentru a face sex, ești micuță, ești un copil, vîrsta cea m ai bună la care trebuie să faci sex este după 26 de ani cînd te măriți. Uite eu am 33 ani și nu am făcut sex cu nimeni, și nu am pierdut nimic, a ba da am pierdut și mă bucur că a m pierdut șansa de a lua boli cu transmitere sexuală. Baftă la școală dragă Bianca.

| Narcis2007 a răspuns:

Mai asteapta...incepe cand esti absolut sigura ca vrei asta ca altfel vei regreta...

| Lummy a răspuns:

Daca o faci cu baiatul pe care il iubesti si care te face fericita nu o sa-ti pare rau...altfel...cu siguranta o sa regreti.big grin

| lo a răspuns:

Acest pas este unul impostat care implica multe responsabilitati.Nu te lasa tentata de curiozitate ca nu ai nimic de pierdut, cu cat astepti mai mult cu atat mai bine, inca esti in dezvoltare atat fizica dar si psihica.Asteapta sa intalnesti o persoana care te apreciaza si te iubeste si pentru care sa ai anumite sentimente,nu te culca cu oricine iti iesie in cale ca majoritatea pustilor asta vor, dar daca patesti ceva(o sarcina, o agresiune)ei nu isi asuma responsabilitatile. Timpul trece pana la 18-19-20 ani nu este mult.planificati alte lucruri mai importante acum cum ar fi studiile.Nu te grabi, ca majoritatea care sau grabit au regretate mult timp dupa aceea.

| chakuza a răspuns:

Cate luni de relatie ai?

| whitenights a răspuns:

Asteapta macar 1 an, 1 an jumate. Mai ai multe de descoperit si cel mai posibil e ca ai sa regreti.

| alexya_8105 a răspuns:

Este repede nu fa acest gest ca o sa regreti...eu asa zic ...astepata macar pana la 17 18

| Rynna_2117 a răspuns:

Chiar iti doresti acest lucru.
Tin sa mentionez un lucru foarte important.Trebuie sa iti incepi viata sexuala:1. DOAR daca tu iti doresti si crezi ca esti pregatita psihic si fizic pentru acest lucru nu pentru ca iti cere iubitulwinking
2.Eu te sfatuiesc sa mai astepti macar pana la 18.Vei avea timp de sex atunci cat iti doresti,deocamdata esti in crestere, coprul tau nu este inca pregatit si il poti traumatiza cu un astfel de proces(destul de prematur)zic eu.
Sfatul meu SINCER:MAI ASTEAPTAwinkingapoi o sa imi multumestiwinkingpup.
P.S. daca doresti poti sa imi dai fundita, doar daca intr-adevar crezi ca raspunsul meu te-a ajutatwinking

| FreddieMercury a răspuns:

Incepeti-o cu Freddie. Come to Freddie, my dear.

| Miki_9341 a răspuns:

Dupa parerea mea nu trebuie sa-ti programezi cand vrei sa-ti incepi viata sexuala, acest lucru vine de la sine...in primul rand trebuie sa fii atrasa de acel baiat, iar varsta nu conteaza atata timp cat ai o relatie serioasa cu acel baiat

| BoxingKing a răspuns:

Dupa mine nu trebuie de acum ai toata viata inainte esti tanarawinking