| Alex5363666 a întrebat:

Am 21 de ani și am plecat de la locul de muncă, lucram la Lidl vânzător.De luni merg la centru de recrutare,vreau sa ocup un post ca și rezervist,mai mult nu pot ca am doar scoala profesionala terminată,bun! Depun actele etc.
Vreau sa va intreb, prima luna sau primele luni voi primi salariu întreg minim, nu?
Știu ca după instruire te cheama pe an de 2 sau 3 ori parca, nu știu cum sta treaba aici in legătura cu chemarea.
1. Dacă voi fi in afara la munca și ma cheamă și nu pot pleca chiar atunci, voi putea schimba data?
2La instruire se va face și tirul cu arma, nu?
3. După instruire voi primi parca 400-500 sold lunar și ma voi putea angaja altundeva?
Atât am de întrebat,nu am găsit pe net aceste informații și de-aia întreb unii veterani.
Vreau sa încerc ceva nou, putina adrenalina sa mai îmi revin mintal.
Poate pe viitor acest post de rezervist ma va ajuta și in alteceva, in afara țării, cunosc engleză și rusa foarte bine.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Da. Înafara țării nu te ajută doar dacă te angajezi mercenar în teatrele de război, unde adrenalină kklău.