| Mainbug a întrebat:

Am 21 si trec anul 3 de facultate. Faza e ca pana acum nu am muncit pentru ca nu mi-a permis programul de la facultate + practica si ma simt putin jenat de faptul ca unii muncesc de la 18 si eu pana acum nu am facut nimic. Dar nici nu vreau sa las facultatea de rapa, pentru ca e importanta pentru mine. A mai trecut cineva prin asta?

10 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Nu e nicio rusine in asta! Majoritatea se angajeaza din anul 2-3 de facultate happy O sa iti fie greu sa iti gasesti dupa aia pentru ca toti cer experienta
Mult succes happy

| Mainbug explică (pentru Alle23):

Pai nu am cum sa ma angajez pe domeniu daca nu termin facultatea, practic jobul meu depinde de facultate si nu are ce experienta sa imi ceara. Doar sa lucrez ceva asaaa. care nu are nicio treaba, gen doar pentru bani

| Alle23 a răspuns (pentru Mainbug):

Nu neaparat, de exemplu, exista stagii pe care le poti face, si nu neaparat pentru bani, ci pentru experienta pe care o vei avea si iti va fi mai usor la angajare, este un plus fata de ceilalti care nu au lucrat nimic. Si daca le place cum muncesti, firma respectiva te poate angaja happy

| Mainbug explică (pentru Alle23):

Pai da, acele stagii de practica le fac din anul 1 (fara bani) si se pun asa cum zici tu ca experienta

| Alle23 a răspuns (pentru Mainbug):

E foarte bine atunci happy
Iti doresc mult succes in cariera pe care ti-ai ales-o!

| Mainbug explică (pentru Alle23):

Multumesc :*

| Alle23 a răspuns (pentru Mainbug):

Te pup

| mentholinks a răspuns:

Nu e nicio problema, eu am 27 de ani si abia daca am muncit un an la viata mea pana acum.

| mentholinks a răspuns:

O sa te saturi de munca, nu te grabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai important sa-ti termini facultatea. O sa ai timp dupa aceea toata viata sa muncesti.