| Cosminna15 a întrebat:

Am absolvit scoala generala aici, in Romania si as vrea sa optez pentru un liceu in SUA. Am cautat pe google dar nu am gasit mare lucru. As vrea sa stiu daca se ofera burse, cati bani m-ar costa inscrierea sau niste medii orientative. Multumessc! :*

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Depinde ce liceu vrei acum. Si ideea e ca ar fi trebuit sa depui un dosar undeva prin februarie. E greu de intrat la liceu in State cat timp nu locuiesti acolo. Burse: asta trebuie sa vorbesti la scoala ta, pentru CV, si muuuuuuulta bataie de cap. Eu iti recomand sa faci liceul in Romania, si sa te duci la facultate in SUA. Esti si prea mica sa pleci acum de capul tau in lume, plus ca ai nevoie de o gramada de "hartzoage", examene etc etc. Pana ajungi in clasa a 12-a te mai maturizezi si vei sti exact ce vrei. Plus ca e mai usor atuncihappy