| camelia1812 a întrebat:

Am auzit de la profesori ca se poate sa se "inghete" anul... e adevarat? as vrea mai multe detalii despre aceasta greva a profesorilor si despre ce hotarari a luat ministrul invatamantului(eu sincer nu mai inteleg ce se intampla cu invatamantul din Romania. acum e asa, peste un an iar se schimba ceva

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Eu personal nu cred asta, deoarece la mine nici nu am auzit de greva oh go on, si cum a zis si @kiwii este doar un mic circ pentru a obtine cat mai multi bani in portofel, altceva nu au in cap, si mai si ameninta ca ne lasa needucati. Halal invatamant. oh go on

| Mihaela_2782 a răspuns:

De cate ori au zis ca ingeata anul...
oricum profesorii se gandesc mai mult la viitorul nostru decat politicienii si nu cred ca ar ingheta anul pentru cativa banuti in plus. @madalicious ai spus ca profesorii nu au alt ceva in cap dar tu daca ai muncii aproape pe gratis ti-ar conveni? Poate am exagerat cand am spus aproape pe gratis dar e foarte greu sa fii profesor la sute de elevi. Copiii te pot scoate din minti uneori. Si eu cred ca merita un salariu mai mare pentru ca au grija de viitorul nostru mult mai mult decat politicienii aia adormiti.winking
Revenind la subiect nu se va ingheta anul 100%winking asa ca nu ai de ce sa te temi, invata si totul o sa fie bine big grin (asa imi dau eu sperante in totdeaunawinking )

| kiwii a răspuns:

Profesorii de la mine din scoala au zis ca nu se ingheata anul'. e decat un mic.circ.La fel cum e tot invatamantu'si tara asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a mai zis de multe ori aceasta presupunere. Este un simplu artificiu prin care profesorii incearca sa-i convinga pe parlamentari sa schimbe legi, pentru a le mari lor salariile.