| sweetys a întrebat:

Am auzit frânturi de știri la radio cu privirea Israel. Am înțeles ca cei care intra în tara respectiva stau în carantina 14 zile. Dar nu știu sau nu am auzit dacă cei care au fost în Israel trebuie sa stea în carantina sau sa declare undeva ca au călătorit acolo. Aveți idee?

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

A fost un istet care nu a declarat ca a venit de acolo. Si era sa dea ortul popii pentru ca medicii nu stiau cum sa-l trateze.
Daca ai fost recent, da trebuie sa declari asta. Pentru binele tau.