| ejaxz a întrebat:

Am avut o prietena care a fost victima unui viol. A fost foarte traumatizama, insa cu ajutor specializat si multa sustinere si ingrijire din partea celor dragi a reusit sa treaca peste. Evident ca acest fapt o va urmari toata viata... Ce parere aveti despre pedofili? De ce fac ei aceste acte? Trebuie sa existe un motiv, o expliatie. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Acesti pedofili fie au fost abuzati in copilarie fie au fost supusi unor experiente traumatizante. Unii se nasc asa, au probleme psihice. Grav este ca nu se poate trata... Deja acesti oameni trec in "sfera" bolilor patologice(grave).
Ei ar trebui sa fie supusi la tratamente, la inchisoare. De exemplu, am citit intr-un cotidian ca in Cehia pedofilii sunt castrati, adica li se injecteaza in organele sexuale o substanta chimica. Ar trebui sa fie la fel si in Romania. Ar trebui sa fie supusi la judecata publica, sa fie umiliti.asa cum si ei fac cu victimele lor, le umilesc.
Ar trebui sa nu aiba drept de vot, drept la opinie, libera exprimare si sa isi piarda cetatenia. Acesta pedepse sunt cele mai bune. Dar nu cred ca in Romania se va intampla asta, pentru ca "Romania e stat crestin" cum zic tot felul de retardati la televizor...