| biancaandreea a întrebat:

Am avut un iubit.Intr-o seara am iesit cu fetele intr-un club. Spre dimineata a venit si el sa ma ia.Am fost la el acasa. A incercat sa ma convinga sa facem sex, dar am refuzat pentru ca nu eram de mult timp impreuna si sunt virgina.(mentionez ca atunci cand am iesit din club eram ametita pentru ca bausem). El a vrut sa facem sex oral, dar eu am refuzat pentru ca imi era rusine.Pana la urma eu i-am facut lui. DUpa primele 10 sec i-am spus ca nu mai vreau, dar el a insistat.si am acceptat. O greseala mare. Daca nu as fi fost beata nu faceam acest lucru. DUpa intamplarea asta a aflat aproape tot orasul ceea ce facusem eu.Si a povstit asa cum a vrut el, injosindu-ma pe mine.Nu vreau sa ma judecati.Am regretat ceea ce am facut si am suferit de pe urma barfelor care inca nu inceteaza.Sunt acum cu un baiat care este prieten cu cel cu care am fost eu. Am negat totul din lasitate si rusine,. El ma crede, dar eu ma simt rau ca mint. Ce pot sa fac impotriva barfelor? Sa nu ma mai doara atat de tare.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai facut o mare tampenie cand l-ai mintit pe actualul. El trebuie sa stie.Ai crezut ca daca va afla nu te va mai iubi sau cum? E prieten cu tipul si poate sa ii dea niste "coordonate" prin care el sa isi dea seama ca ex-ul tau nu minte si apoi... Dar sincer nu ti-a trecut prin minte ca actualul sta cu tine doar pentru a avea parte de aceeasi experienta? Ai grija de tine si nu mai asculta ce zic altii.Gandeste-te bine. Oamenii nu sunt asa cum parwinking

| anad a răspuns:

Gura lumii nu o poti opri! Incearca sa nu mai asculti povestile si barfele si cum" toate minunile tin trei zile" si aceste barfe vor inceta. Ai facut o greseala care iti va fi o lectie buna de la viata in ceea ce priveste bautura, distractiile si increderea! Poate ar trebui sa-i spui adevarul actualului baiat. De ce sa construiesti ceva pe minciuna si sa ai regrete? Ai rabdare ca toate au sa treaca si candva viata ii va rasplati si prietenului pentru ceea ce ti-a facut!

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

NU pune la suflet rautatile celor din jur. Ai facut o greseala, una chiar mare, e adevarat. Dar cu toate astea nu mai ai ce sa remediezi acum. Daca vei vedea ca ai o relatie stabila cu actualul iubit, atunci spune-i, fii sincera cu el. Trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Fii mai stapana pe foretele tale! Nimeni nu poate decide pentru tine, asa cum totusi acel baiat a facut-o. A profitat de faptul ca tu erai ametita, asa cum spui. Nu te mai increde atat de repede intr-o persoana. Greseala ta a pornit de la faptul ca ai fost la el acasa desi erai in starea aia. Trebuia sa il refuzi de la inceput daca simteai ca nu esti capabila sa iei o decizie importanta. In fond, sfaturile astea sunt inutile acum. Pe viitor ai grija ce faci si nu mai fi atat de naiva!

Te pup :*