| Lost In Your Smoke™ a întrebat:

Am cam intrat in panicalaughingMaine am un concurs si e cu o sceneta si laughing mi-e frica sa nu ma incurc:-s(spectatori, profii and stuffcrying). Eu stiu ca sunt foarte buna b-)(eah ma laud si eu ca n-am ce facelaughing ) dar tot imi e frica. Ceva incurajarilaughing.
Xoxo(love struck)

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Este o zicala : "doar cei ce nu stiu nimic nu au emotii!" E absolut normal si omenesc sa existe starea de anxietate. Dar, atentie! Emotiile trebuie sa fie limitate, daca se exacerbeaza in aceasta privinta s-ar putea sa fie distructive, s-ar putea sa te pierzi. Oricum, ceea ce stii ramane intiparit.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normala aceasta teama happy. Inchipuie-ti ca esti o mare actrita, la oscar si joci rolul vietii tale. Nu iti permiti sa dezamgesti fanii, deci trebuie sa dai cei mai bun din tine happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat: cand esti pe scena gandeste-te la cei din public ( cat de mult si bine vrei sa le transmiti din pielea personajului, fa-i sa creada ca tu esti personajul in sine) si nu te gandi la tine: cum iti sta rochia sau costumul, sau cum vei face daca uiti replica, crede-ma oamenii nu vor sa vada perfectiuni ci oameni cu atitudine si care reusesc sa acopere un moment penibil chiar printr-o gluma, apoi esti intr-o echipa, presupun ca la repetitii ati simulat cum v-ati sustine unul pe altul in cazul in care ati avea trac.
A avea emotii este normal si numai cei curajosi le au, orice om sanatos la minte si la suflet trebuie sa le aiba numai asa vei progresa.
Mult succes!