| KarinaMiller a întrebat:

Am dat intamplator peste acest citat : " De fiinta care ne este cea mai draga ne temem cel mai mult " Imi place dar as vrea sa il inteleg mai mult, mi-l puteti explica?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ne temem ca ne va trada si ne va dezamagi

| corbulalbrosu a răspuns:

Este un citat din lucrarea a scriitorului Pascal Bruckner.

| T0T a răspuns:

Deoarece aceasta are cea mai mare putere în a ne zdrobi sufletul, și dacă o face, durerea este cea mai mare.

| SkyPilot a răspuns:

Este persoana care ne poate face cel mai mult rau. Poate infige cutitul direct in inima happy

| Mayar a răspuns:

Iti voi raspunde tot cu un citat - Helen Thompson : "A iubi inseamna a-ti asuma cel mai mare risc. Sa-ti pui viitorul si fericirea in mainile altcuiva. Si nimeni n-artrebui sa se increada neconditionat in cineva strain. Asta inseamna sa devii, cu buna stiinta, vulnerabil. Acum intelegi cat de mult te iubesc?"