| inuca97 a întrebat:

Cum puteti explica expresia " mama este o fiinta primara"?
Niste idei, nu mai mult, pentru ca nu inteleg.

4 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Adică ea e cea mai importanta, e pe primul loc fiindcă ea ți-a dat viață.În primul rând trebuie să le fii recunoscator/recunoscătoare celor datorită cărora exiști.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Primara ca e prima de care ai nevoie ca si scoala primara

| drogh a răspuns:

Expresia,,mama este o fiinţă primară'' sugerează originalitatea ei, adică nimeni nu poate să o copieze, în sensul de înlocuire. Doar o singură mamă ai care trebuie apreciată, respectată, iubită şi înţeleasă.

| pastapac a răspuns:

Eu de aici inteleg ca mama este prima persoana din viata ta.