| marria a întrebat:

Am de ales intre a studia limba spaniola si limba italiana. Voi ce-ati alege? Care dintre ele credeti ca mi-ar folosi in viitor?

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Bună! Eu am studiat în particular şi limba spaniola, dar şi limba italiană, însă momentan doar nivelul de începători. Dintre cele două cea mai tuşoară mi s-a peărut, şi consider că este, limba spaniolă. În viitor sunt de peărere că îţi va fi mai de folos aceasta din urmă, deoarece în urma statisticilor făcute este vorbită la nivel mondial de 494. 644. 091 de locuitori, fiind astfel a IV-a limbă din clasamentul celor mai vorbite de pe glob şi pe locul III în domeniul comunicării pe internet (după limba engleză şi chineză), pe când limba italiană este vorbită de maxim 230. 000. 000 de locuitori ai Terrei. Multă baftă în luarea deciziei!

10 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Am facut spaniola la scoala... e frumosa,big grin ins cred ca as alege italiana in mom de fatabig grin

| inna a răspuns:

Eu una as alege spaniola, dar si italiana este frumoasa.Succes.

| Gregory a răspuns:

Imi cer scuze pentru faptul ca a aparut mesajul cu greseli, dar nu a fost din vina mea. Nu este prima oara cand mi se intampla. Voi renunta la a mai scrie cu diacritice pe acest site, fiindca daca procedez asa nu o sa-mi mai apara mesajele postate cu erori. Numai bine happy

| daniDeeDee a răspuns:

E mai frumoasa spaniola happy

| JoJo a răspuns:

Ambele iti vor fi de ajutor in viitorhappyOrice limba straina invatata e buna. Dar alegerea e a ta...eu una as alege spaniola.
E mai frumoasahappy

| alinutzacodruta a răspuns:

Alege spaniola. e cea mai frumoasalove struck love struck love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt de folos...nu stii unde vei ajunge in viitor.
Poti invata gramatica ambelor limbi, e destul de usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai de folos in vitor sunt engleza si franceza!
Dar daca tu ai de ales intre astea doua, te sfatuiesc spaniola!
Este mult mai frumoasa si usoara! Eu una o stiu...

| dreamgirl_1790 a răspuns:

Spaniola e mult mai frumoasa si mai usoara.Eu asta as alege...

| sega_6834 a răspuns:

Depinde...in ce tara vrei sa mergi sau ce te intereseaza mai mult...eu as alege spaniola pentru ca o aud des...in telenovele etc...