| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi sa alegeți sa învățați o limba dintre spaniola și italiana pe care ați alege-o? Care e mai ușoară? Cum pot învăța o limba din acestea?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Italiana,pentru ca spaniola deja o stiu, depinde de tine unde vrei sa te muti in viitor, ambele impartasesc acelasi valoare de vocabular cu limba romana, cam 60%

| deix001 a răspuns (pentru RAY):

Cum ai învățat spaniola?

| RAY a răspuns (pentru deix001):

Din telenovele cand eram mic, dar, nu am uitat limba

| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru un vorbitor de limba romana clar italiana e cea mai usoara limba pentru ca este extrem de asemanatoare. Spaniola si ea e usoara, e pe locul 2.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Español, ya sé hablar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spaniola sincer mi se pare mai ușoară dar italiana puțin mai frumoasă. Acum depinde si de interesele tale, spaniola e a doua cea mai vorbită limba din lume după numărul de vorbitori nativi.

| 1231242 a răspuns:

Espanol muchacho es mas importante.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru 1231242):

Se vede că nu sunt singura de pe site-ul ăsta care vorbește spaniolă laughing
Până acum n-am văzut pe nimeni scriind în spaniolă un/o răspuns/întrebare. Deși există oamenii, nu scriu. Dar poate nu au „oportunitatea" așa că...

| fanernest123 a răspuns:

Atat italiana cat si spanional o sa fie usor de invat pentru un roman, insa sunt de parere ca italiana e cea mai buna alegere dintre cele doua.

| deix001 a răspuns (pentru fanernest123):

M-am apucat de spaniola happy

| fanernest123 a răspuns (pentru deix001):

Felicitări! O alegere excelentă! happy Și eu aș fi ales tot spaniola!

| deix001 a răspuns (pentru fanernest123):

Chiar dacă ai spus ca italiana e cea mai buna alegere?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru deix001):

Nice! happy Și cum o înveți? Eu am învățat-o din muzică.