| DaFrateEuSunt a întrebat:

Am facut testul 16personalities, de Myers si Briggs, si mi-a rezultat ca sunt tipul ISTP (virtuosul). Am cautat despre acesta si am aflat ca:
-pot intelege bine mecanicile
-un job potrivit pentru mine este cel de inginer constructor
Inainte sa fac testul si sa ma informez, aveam in minte sa ma duc la facultatea de constructii deja.

Este cineva de pe aici care l-a facut, care s-a informat despre tipul sau de personalitate, a aflat ce job ar putea sa aiba si chiar asa s-a intamplat sa fie?

Răspuns Câştigător
| prietenaingrijorata02 a răspuns:

Buna, am facut testul de asemenea cu mult timp in urma. Rezultatul fiind INFP. Una din cele mai recomandate cariere pentru acest tip de personalitate este "scriitor", ceea ce mereu m-a pasionat si mi-am dorit mereu sa transform asta intr-o cariera. Din pacate a ramas doar un hobby ocazional. Daca tu consideri job-ul de inginer constructor ceva ce te atrage si reprezinta, nu vad de ce nu i-ai oferi o sansa! Multa bafta!