| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un avort pe data de20 08si am facut sex cu toate ca nu mi-a venit primul ciclu.as vrea sa stiu ce riscuri sunt

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista riscul unei noi sarcini, eventual extrauterine fiindca endometrul nu este gata sa fixeze un nou embrion. Exista riscul unei infectii la nivelul plagii de pe uter (de unde a fost smuls copilul) care sa duca la pierderea uterului sau septicemie si deces. In plus, riscul tau de a ramane sterila in urma acestui avort si a nerespectarii regulilor minime de igiena este extrem de mare. Vei afla doar cand vei vrea copii daca mai poti avea sau nu.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foarte rau ai facut ca nu ai tinut cont de sfatul medicului, acum nu poti decat sa astepti rezultatul inconstientei tale...

| ciumpalaku a răspuns:

Cred ginecologul ti-a vorbit in limba turca...

| yoannah a răspuns:

Ai auzit de protectie?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce pe 20 08? Atunci e ziua mea de nastere...Nu ti-ai gasit si tu alta data...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o criminala fara inima crying vrei sa-ti omori copii pe banda rulana.mai abtine-te daca nu esti in stare sa-ti asumi responsabilitatile