| mili_8806 a întrebat:

Am facut un radio online si imi da o eroare in consola : "[yp_add] yp.shoutcast.com gave error (nak)
[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (URL: http://93.115.36.83:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.)" Am dezactivat firewall-ul si tot aceeasi eroare apare. Eu sunt legat prin fibra optica am router in casa deoarece am 2 Pc-uri dar doar eu folosesc routeul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai ip fix ca sa poti emite
sau trebuie sa-l configurezi, era un tutorial pe net pentru modemurile clicknet, dar nu stiu daca merge si la routerethinking