| djcyp a întrebat:

Am fost cu o fata 6 ani si 6 luni, a fost prima prietena la mine si am fost primul prieten la ea, mai mult de atat singura fata care am sarutat-o, si e foarte frumoasa. E foarte influentabila si mereu se baga prietenii in viata noastra pana am facuta sa inteleaga ca ne vrea raul, cand a inteles a venit fratele iei din spania si a facut-o sa ma uite.era o fata foarte cuminte si foarte frumoasa avea un suflet de milioane.de cand a luat permisul s-a schimbat bine si din cauza lu frtatis-o nu o mai recunosti asta de 6 luni, acum sta cu un baiat bogat si frumos inca nu sunt impreuna dar mi-a zis ca-i place de el.
Noi nu mai suntem impreuna de 3 saptamani.2 saptamani nu am cautat-o, de cand am aflat ca vrea sa fie cu altcineva am tot cautat-o, o sunam de 20 de ori pe zi si nu-mi raspunde, sms-uri cu gramada si nu primeam nimic.Aseara am vb cu ea, am asteptat-o la poarta, a zis ca numai ma vrea, ca ii e mai bine fara mine, ca nu vrea sa dea explicati la nimeni, ca numai ma iubeste, ca mi-am batut joc de ea. Povestea e lunga o sa fiu mai pe scurt, dupa primul an de relatie am aflat ca se tine dupa un baiat, i-am zis sa termine cu el pana intr-o zi cand i-am vazut in brate, si tot ea m-a parasit am fost despartiti 2 saptamana pana cand a aflat ea ca vreau sa-mi fac prietena si a venit la mine si m-a rugat s-o iert.Ne-am impacat dar eram mai rece cu ea si usor usor am inceput sa-i arat ca o iubesc si iar m-a parasit pentru altu.Pe fiecare primavara ma parasea pentru altu si mereu dupa ce ii demonstram c-o iubesc, si mereu venea la mine sa neimpacam cand afla ca vrea sa-mi fac prietena, si eu am iertat-o mereu si eram mai rece cu ea la inceput, dupa fiecare impacare facea tot ce-i spunea.De data asta am ramas singur sa vad daca mai vine la mine dar s-a dus la altul.Aseara mi-a zis ca din cauza mea se ducea dupa altu ca nu-i aratam c-o iubesc dar e exact invers cand ii aratam se ducea la altu si cand eram indiferent facea tot ce-i ziceam. Mi-a jurat ca inca sunt singurul baiat care am sarutat-o.Am gresit si eu ca eram rece cu ea.Eu o iubesc enorm si nu stiu cum s-o uit si daca o sa ma vada cu alta fata iar va veni la mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta va veni la tine. Pur si simplu isi bate joc de tine. Te are la degetul mic.Esti marioneta ei. Face ce vrea din tine. Tu deja ai facut o obsesie pentru ea si daca tu nu pui piciorul in prag, vei ajunge sa iti ratezi viata pentru ce? pentru o "fata moderna" cu chip arogant.Gandeste-te si la tine.

4 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

Atata timp cat fratis-o e langa ea nu cred ca o sa se intoarca, nici daca ar vrea... gandeste-te cum ar fi sa te bata la cap fratele/sora sa nu mai stai cu o fata... ca sa te lase in pace numai stai cu fata aceea nu?(te gandest ca gasesti tu alta si mai frumoasa

| Brotacelu a răspuns:

Cu siguranta relatia nu a mers de la bun inceput. Lasa fata. Exista multe fete care ti-ar aprecia daruirea. O poti uita, stai linistit.

| rina a răspuns:

E interesanta situatia, dar nu vad mare problema. e frumoasa adolescenta... cred ca e mai bine sa n-o mai cauti, o vreme... daca i se va face dor de tine. tot la tine va ajunge. dar atunci cind se va intoarce la tine, vorbeste cu ea si puneo sa-ti promita ca n-o sa te mai paraseasca, eu cred ca tine la tine... bafta!

| djcyp explică:

Nu am mai vorbit cu ea de 3 saptamani peste 10 zile pleaca in spania simt ca numai rezist fara ea, e bine s-o caut sau mai astept?