| AndreiBalan123 a întrebat:

Am fost curios acum ma doare capul.În cele din urma la rugămintea unui tovarăș am întrat pe asa zisul darkweb unde am văzut chesti interesante dar și lucruri destul de nasoale care oricum le găsești și pe netul normal,dar cel mai nasol a fost ca am găsit un site cu filme cu copii unde am văzut poze și diferite videoclipuri mici cu copii care mau oripilat datorita curiozității imbecile în fine ca să vezi lucruri detaliate trebuia sa plătești și va închipuiți ca n-am făcut asa ceva. Acum vine întrebare? Se considera ca ești pedofil dacă am văzut chestiile respective dar nu mia plăcut ce vad, doar din curiozitate? Am rămas cu o ura înzestrată fata de natura umana după aceasta experienta și nu o sa mai întru pe darkweb.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, stai liniștit. Pedofilia înseamnă a întreține relații de natura intima cu un minor, tu fiind major.
Cum nici uitatul la filme cu crime nu te face criminal, nici vizionatul de astfel de filme nu te face pedofil.

3 răspunsuri:
| 199onur7 a răspuns:

Ba eu am auzit de darkweb asta da niciodată nu am știu ce este cine știe ce mai este acolo si ce se întâmplă acolo

| AndreiBalan123 explică (pentru 199onur7):

Este ok găsești multe chesti ca pe netul normal dar dacă avansezi pe linkurile onion ajungi la chesti mai rele și dacă nu te protejezi cu un vpn riști sa îți afle ceva date personale.

| robertandreitimisoara a răspuns:

Daca e " din greseala" nu ai probleme. Chiar si daca sa zicem ca ai fi vrut sa vezi, nu o sa-ti vina FBI-ul la usa sa te amendeze.

| AndreiBalan123 explică (pentru robertandreitimisoara):

Da dădeam random pe linkuri pana am găsit acel site.Am văzut câteva reclame gif un video de prezentare, după mam simțit aiurea deparca as fi un pedofil.Cat de date personale nu prea avea ce sa îmi ia ca nu m-am logat sau folosit brun card pur și simplu navigam.