| Aurelia_Andreea_ a întrebat:

Am fost nevoită să bag o altă adresă la profilul Instagram si deoarece mi-a apărut ca am fost dezactivată, si nu pot reseta nici parola
Parola anterioară de acum un an nu o mai stiu si nu stiu unde sa dau sa vad
Nu mi pot recupera contul

1 răspuns:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.
Din câte știu este posibil ca dacă nu ai confirmat acea adresă aleatorie pusă pe cont și încă ești pe contul de Instagram, poți schimba adresa direct de pe cont.
În schimb dacă nu te mai afli pe cont, poți trimite un email către Instagram în care să relatezi cele întâmplate, cum și că adresa este una aleatorie neexistând, iar tu să atești prin screen-uri, postări salvate și chiar prin relatarea vechiului email, că tu ești deținătoarea contului, atunci ei te vor ajuta.
O zi frumoasă și sper să reușești ce ți-ai propus!