| andreipaskk1 a întrebat:

Am gasit o pasare moarta in descompunere care atarna deasupra unui râu prinsa de un copac cu o ață. Are cineva idee pentru ce a facut cineva asta gen cel mai probabil a vrut sa faca un ritual sau e ala care a pus o un sadist

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu e nici un ritual, sunt o gramada de tampiti care spanzura sau ineaca animalele nedorite.

| ReddY25 a răspuns:

Retardați

| Yuoia a răspuns:

Aveti pretentia ca sunteti mai inteligenti, mai educati, mai evoluati decat parintii sau bunicii vostri. Mereu faceti afirmatii de acest gen. Ba chiar sunteti foarte galagiosi cand va afisati superioritatea. Dar veniti cu idei la care ei nu s-ar fi gandit. Toti intrebati pe aici de vraji, de ritualuri satanice si de tot felul de alte tampenii. De la orele de religie vi se trage?
Probabil a fost o capcana/lat in care s-a prins pasarea si a murit acolo.

| andreipaskk1 explică (pentru Yuoia):

Nu e nicio capcana efectiv ața prinsa in nod de copac atarna fix la apa cel mai probabil sa fie mancata de rațele de erau pe acolo.Si sa fim seriosi ce om normal s ar chinui atat sa faca asta gen e extrem de probabil cineva sa fi gasit o carte cu ritualuri pe internet si s-a gandit ca o sa aiba succes in viata daca face asta. Nu mai fi asa ca esti ipocrita sa zici ca nu ti ar trece prin cap ca cineva a incercat sa faca un ritual ca e o posibilitate destul de mare

| Yuoia a răspuns (pentru andreipaskk1):

Ba mi-a trecut prin cap ca un incult, un imbrobodit de biserica, un credul nu om judecat, un client al posturilot tip PROTV, ar fi putut face o astfel de marsavie. Dar cu siguranta nu asta ii va aduce succes in viata. Numai cartea, scoala, educatia si munca iti pot aduce succes in viata.

| Simpatic a răspuns (pentru Yuoia):

Nu se preda la orele de religie nimic legat de satanist, satanismul este si el o religie, cu dogme, teorii si scrieri
Ritualurile satanice si practicile unor drogati retardati fara viata nu au din cate stiu eu legatura cu religia aceasta satanica in sine care a fost "inventata" de Anton Szandor Lavey, vorbim de satanismul modern
Pustii teribilisti pot face orice ritualuri vor ei dar asta nu inseamna ca au la baza si cunoastere
La fel ca si babele din biserici, ele au un mod mecanic de a invata practicile bisericesti, in fond ele nu au niciun fel de cunoastere sunt persoane laice si deseori inculte

Si eu cred ca si tine ca acea pasare prinsa in ata e o simpla capcana

Dar iata datorita filmelor unde merg cu gandul in primul rand tinerii
Uneori filmele creaza o perceptie si o indoctrinare a celor neinitiati nici in tainele vietii si nici in lucruri oculte in momentul in care prezinta distorsiuni si exagerari, iar daca le vezi iar si iar si iar, ajungi sa crezi ca unii chiar omoara oameni si fac pactul cu Satan...niste prostii si idiotenii din mintile bolnave ale altor drogati de scenaristi.

| Brizbriz a răspuns (pentru Simpatic):

"acum 19 ore | Simpatik a răspuns (pentru Yuoia):
Nu se preda la orele de religie nimic legat de satanist"

si inca CAT, religia in sine e BAZATA pe D-zeu DAR SI PE DIAVOL
faptul ca nu se preda explicit concepte sataniste, nu inseamna DELOC, ca nu exista ora de religie care sa nu spuna ceva despre diavol
iar unii copii, nu o iau drept buna ca diavolul e rau, si au "nesimtirea" sa caute pe internet

ca sa nu mai vorbim de filme, de gen Jennifer's Body (cu Megan Fox) in care e EXACT despre faptul ca ai success in viata ca satanist

deci, da, e posibil, mai ales ca astia de pe aici se cearta pe satanism, lucru care e minor cand e vorba de cate alte religii, unele chiar fara nici un fel de parte intunecata, au in cult sacrificarea de animale, oamenii au nevoie sa creada, asa ca, uneori cred orice balarie idioata
totusi, e posibil sa fie si un sadic, deh, daca esti sigur ca e imposibil sa fie o capcana