| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu exact dacă știți cazul, acum mai mult de 2 ani a murit cineva în parcul Romanescu din Craiova, găsit în acel lac (sau ce e acolo, nu sunt dn Craiova), era văr cu mine.
Bun, ideea e că nimeni nu știe ce s-a întâmplat nici acum, aparent nu s-a sinucis ( nu avea cum ) având în vedere că avea răni ce nu și le putea produce singur (foarte, foooarte grave)
Nici nu-l mai recunoșteai.
Părinții lui erau în alte țări la lucru, era singur cam de la 13 ani ( a murit la 20 ), și se droga de ceva timp.
Și-a vândut televizorul, PC-ul, și multe chestii ca să poată plătii drogurile.
În ziua în care a murit bunica lui a spus că era foarte trist cumva, nu a mâncat nimic și a trecut așa, cumva fără chief de viață pe la ei față de cum era altă dată.
Părinții lui nu au anunțat poliția (el dispăruse de câteva zile) crezând că e la un prieten.
Când s-au verificat camerele de filmat de la intrarea în parc (doar acolo erau), a fost văzut intrând cu un prieten ce avea un câine la el, și el avea o geantă, care a dispărut.
Prietenul lui probabil a plecat, iar el nu știu de ce a mai rămas în parc, și a fost găsit lovit rău (cum am spus, de nerecunoscut)
pe aprox. tot corpul, nu cum s-a mai spus la știri... și urme de spray paralizant.
Poliția din România n-a aflat nici după 2 ani ce s-a întâmplat (mă rog, cine a făcut-o).
Ce credeți că s-a întâmplat, am căutat informații pe internet să văd dacă s-a mai întâmplat ceva, dar erau aceleași ca acum 2 ani.
Când au vrut să mai facă o probă cei de la spital (nu știu exact ce voiau să verifice), au vrut să-l dezgroape dar au renunțat, având în vedere că era deja în stare de descompunere avansată dupa 2-3 luni când s-au găsit și ei să mai facă ceva test.

Oricum, ce credeți că a fost? Oare din cauză că nu a putut plătii drogurile? Mă întreb totuși, cu banii din afară de la părinții lui + tv + PC, cât de mult ar fi costat acele substanțe?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa il fii omorît chiar cel care îi vindea droguri, motivul, datorii ne achitate, dar acum si daca afli 100% adevarul si cum s-a intamplat totul, ce m ai poti face? Nimic, asta e viata cu drogurile si cu camatarii nu e sa te pui, deoarece cine nu plăteste datoria pana la ultimul leuț plăteste cu viața, ăstia nu se joacă, pentru bani te omoară. Tu incerci acum sa aflii cauza mortii dar deja au trecut 2 ani, 2 ani in care nimeni nu a facut nimic, de ce familia lui sau politia nu incearca sa desluseasca adevarul, si sa gaseasca vinovatul sau vinovatii de moartea vărului tau, e greu in Romania sa aflii adevarul.

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu a răspuns (pentru GhitaCiobanuNoHate2016):

Insisti prea mult in investigatia ta pe a descoperi CE s-a intamplat si de fapt tu ai nevoie de indicii asupra identitatii persoanei care l-a vazut ultima oara, adica baiatul cu cainele. Acolo trebuie sa cauti, ce rasa avea cainele, semnalmentele baiatului etc... fiindca nu prea e plauzibil sa fie cineva complet din afara cercului de cunostinte al varului tau decedat deci poate fi gasit!

| mOsin a răspuns:

Hmmm un caz interesant de crima neelucidata, desi nu ar fi in competentele mele, cred ca mai multe raspunsuri ar trebui sa le aibe "tovarașelul" varului tau, este probabil penultima persoana persoana care l-a vazut in viata pe verisorul tau...sau poate ultima(in caz ca el ar fi vinovatul)....in orice caz, sunt doar presupuneri bazate pe prea putine informatii, dar acel prieten ar putea ascunde ceva, spun asta fiindca in ziua de azi interesele bat prietenia.
O zi buna iti doresc