| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia că acum e la modă Depresia și Anxietatea.
Mă înșel?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic la moda.
Doar ca in zilele noastre exista o presiune sociala mai mare care poate declansa aceste probleme si lumea e mai deschisa sa le discute.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt la moda doar aici, pe TPU. In realitate nu se lauda nimeni cu esecurile din viata sa.

| lpavel a răspuns:

DA, foarte!

| J0B0MAT a răspuns:

La modă în sensul că sunt mai multe cazuri decât în trecut. Tehnologia e o cauză principală a lor.

| Xox0 a răspuns:

Lumea ori nu mai socializeaza ca inainte, ori e mai independenta si nu mai pleaca capul la oameni toxici, dar trebuie sa ii inghita fortat.

| EestiSodalane a răspuns:

Nu te înșeli. Chiar e la modă

| randomuser009 a răspuns:

Asa pare