| AnniaAKN a întrebat:

Am impresia si asta de ceva vreme ca timpul trece foarte repede,acuma e dimineata si imediat se face seara,noapte si pe urma incepe o noua zi,unele lucruri parca le-am facut ieri si de fapt au trecut saptamani,simt ca nu profit indeajuns de el si cum trece foarte repede ar trebuie sa-l pretuiesc mai mult,poate ca si voi simtiti asta,pe mine chiar ma afecteaza, am facut o gramada de lucruri si mai am multe in plan dar toate au un final si pe urma iti gasesti scopul, simt ca trece vremea si nu o sa am timp de toate, nu mai reusesc sa fac fata.Voi cum va descurcati?

Răspuns Câştigător
| Răzvi4Deni a răspuns:

Asa este, ce mai este ora in ziua de astazi?
Timpul este trecator, este ireversibil, unele momente parca se repeta pana in cele mai mici detalii.
Si eu am de multe ori impresia ca timpul trece pe langa mine.
E normal sa te afecteze cand te gandesti la notiunea de timp.
Incearca sa faci ceea ce iti place si nu te mai gandi la timp pentru a-ti fi bine, dusmanul oamenior este timpul.
Un copac traieste mai mult drcat un om, aceasta este agonia sortii, dar ignorand notiunea de timp, lucrurile se vor aseza, nu te mai gandi la timp, traieste-ti viata si bucura-te din plin!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai mult eu imi fac datoria fata de civilizatie la servici, fara mine omenia ar duce un trai naspa dar asta ma multumeste ca tin in picioare transportul si asa trece timpu in viata mea, sambata duminica fac odihna acasa si frec manganu pe la calculator sau tv

| T0T a răspuns:

Prost mă descurc, sincer. În momentul ăsta cam prost, dar poate lucrurile se schimbă. Trebuie să îmi împart timpul între mai multe lucruri și nu sunt ajutat deloc de cine ar trebui să fiu ajutat și cui îi acord o foarte mare parte din timp.