| Musiclove18 a întrebat:

am o problema. Mi-a venit ieri menstruatia la 24 de zile si am facut sex protejat insa ma simt ft rau de ceva vreme si vreau sa stiu daca e posibil sa fiu insarcinata.Mentionez ca am avut relatii sexuale imediat dupa ciclu.Va rog sa raspundeti cat de repede posibil!
Va >multumescbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti activa sexual, nu exista nici o metoda ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata. Prezervativul ofera cea mai buna protectie, dar nu chiar 100% (ci 99, 8%). Totusi, daca ati folosit de fiecare data prezervative corect, sarcina este extrem de putin probabila. Totusi, fa-ti un test de sarcina la 8 zile de la venirea menstrei, pentru siguranta.

| mona a răspuns:

Nu cred ca esti dar ca, sa fi tu linistita fa-ti un test de sarcina

| Lullabies a răspuns:

100% sigura ca nu esti. in primul rand ca ai facut-o protejat ceea ce are 99% siguranta, iar in al doilea rand ti-a venit ciclul. deci sigur nu esti insarcinata, stai linistita. succes :*

| Captive a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia inseamna ca nu esti insarcinata.
Daca erai nu iti mai venea menstruatia.
Si cum a zis @mona, ca sa fii tu sigura ia-ti un test de sarcina.Costa intre 3-10 lei.
Bafta!