| anonim_4396 a întrebat:

Am întâlnit un fenomen interesant pe Facebook: există persoane, în mod special fete, care se vorbesc reciproc de rău pe la spate dar pe Facebook își dau like-uri, "adoruri" și comment-uri siropoase la poze.
De exemplu, aveam acum câțiva ani o amică G. iar noi două aveam o cunoștință (nu prietenă) comună L.
L. era nouă în liceu, clasa a 9-a.
G. îi punea din când în când inimioare la postări lui L.
Într-o zi, când a venit vorba despre L., G. reacționează defensiv și îmi spune despre L. că să nu mai vorbesc cu ea că e o proastă și alte chestii nasoale, fără să-și motiveze insultele sau să aducă vreun argument solid.
Cum vine asta?
Dacă nu o suporta atunci de ce îi mai reacționa pozitiv la postări?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

E un fel de pupat in fund, un fel de "pârâciosul clasei" la școală, un fel de pilă triunghiulară https://www.google.com/......ps?/search un fel de "stabbing in the back", in fel de "îți spun ce îți place in fața" dar când întorci spatele ...fie spun ce gândesc, fie spun ce îmi place...

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil pentru ca asa este "moda" happy

| Freya1 a răspuns:

Nici mie una nu imi plac lingaii.Si eu stiu câteva fete ce se barfesc si public se pupa in fund.
Astea sunt genul de oameni pasivi și fără coloana vertebrală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun venit pe Terra!
E in natura umana sa fii asa. Toti oamenii sunt asa mai mult sau mai putin...asta e!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ce se aseamănă se adună

| Pnin a răspuns:

Bun venit in lumea reală! Toată lumea face așa, nu doar fetele și nu doar anumite fete de pe Facebook. Chiar și tu le vorbești acum pe la spate aici.