| anonim_4396 a întrebat:

O chestie ciudată: am întâlnit persoane care se vorbesc de rău reciproc, pe la spate, dar care se au la prieteni pe Facebook, își dau like, comentarii cu inimioare, etc.
Cum explicați voi acest tip de comportament?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Sunt prieteni de fațada pe Facebook, în realitate se bârfesc. Păstrează niște aparente pana în momentul când se vor certa, înfrunta și în realitate.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nimic iești din comun, e o atitudine (cvasi)generalizată specifică celui ce dorește să crape capra vecinului (este vreo nație specializată in așa ceva?)

| LordCristobal a răspuns:

E un tip de comportament de cea mai joasă speță și de o ipocrizie perfidă.
E ceva că în genul Game of Thrones, se pupa în fața dar fiecare își urmărește propriul interes iar când unul dintre ei va avea un moment slab va fi,, înjunghiat la spate"mișelește.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-am mai explicat AICI
https://www.tpu.ro/......rau-pe-la/
( mi-ai oferit chiar si funding)
:)

Personal, NU suport LINGuselile, ( nici sa pup pe nimeni in fund nici vice versa), totusi, uneori, de obicei DUPA ce ii spun omului ce gandesc sau cum sta treaba, ii dau un ' like ', asta insemnand ( chiar daca Asta cred despre tine! ), nu te urasc! ( sau ceva pe acolo, adica a ' indulci situatia ' DAR NU LING + useli! )!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

* fundita, mi -ai oferit-o
happy

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Falși. Care tear vinde oricând pe nimic.

| Ana674 a răspuns:

Nu e ciudat deloc! Peste tot gasesti oameni de genu care se dau bine pe lunga tine dar de fapt te bârfesc pe la spate.
Dexemplu mulți sunt invidioși și ar face orice sa te vada la pământ, dar ei nu au cum sa fac asta asa ca te bârfesc și incearca sa te puna intr-o ipostaza nasoala. astia sunt oamenii