| anonim_4396 a întrebat:

Am intampinat o problema cu cei de la Orange azi, si consider ca mi s-a facut o nedreptate.Va intreb pe voi ca poate ma puteri sfatui.
Mi-a picat semnalul cartelei azi de dimineata, iar cand am mers la cei de la Orange mi-au spus ca poate sa imi dea o alta cartela cu acelasi numar dar doar pe abonament ceea ce eu nu voiam.Frustrarea mea nu e ca mi-am pierdut numarul, cat ca aseara abia mi-o reincarcasem si e aiurea.
A trebuit sa imi iau o cartela cu alt numar deoarece aveam nevoie neaparat de telefon (dupa ce am mers la doua reprezentante), si intrebarile mele sunt:
Pot macar sa mai recuperez ceva? Sau sa primesc macar "despagubire" in acest sens?
Nu sunt bani multi dar totusi nu mi-e de ici colo.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai fost exact la Orange SHOP?
Daca da, sa stii ca in mod normal trebuiau sa-ti dea o alta cartela in schimb, cu acelasi numar.
Daca ai fost la alt magazin GSM, acolo a fost problema.
Respectivii nu pot sa-ti inlocuiasca cartela, si nici nu au binevoit sa te indrume catre cei ce pot face asta.

In orice caz, daca te-ai duce chiar acum la Orange SHOP ar trebui sa-ti inlocuiasca cartela, sau sa te redirectioneze spre unitatea care o pot inlocui.

In orice caz, cel mai probabil vei primi un raspuns aici si de cei de la Orange.

| OrangeHelper a răspuns (pentru OldSoul):

Salut,

Vrem sa verificam si noi situatia descrisa de tine. Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat, cu numarul tau de telefon si adresa magazinului in care ai mers.

O zi buna,
Orange Helper

| Ellya15 a răspuns (pentru OldSoul):

Da.Am fost la ei la reprezentanta in incinta mall-ului si la inca unul.
Mi s-a spus ca nu se vede codul de pe cartela (ca era facuta mica) si si daca era altfel nu putea decat sa imi dea o alta cartela cu acelasi numar dar pe abonament.
Si mamei mele i-a facut la fel, iar ea fiind mai in varsta si ne stiind ce si cum si-a facut abonament si si-a luat telefon.
In trecut am mai avut problema asta dar mi-a dat alta atunci.Ma intrebat daca vreau sa imi treaca si numerele si aia ma costa niste banuti, daca nu, imi dadea imediat alta cu acelasi numar.
Nu stiu de ce au procedat asa.Eram pe graba si aveam nevoie neaparat de cartela, asa ca am luat alta cu numar dar mi se pare foarte aiurea ca imi bagasem credit pe seara pe aceia...

| OldSoul a răspuns (pentru Ellya15):

Trimite un mesaj aici ( https://www.tpu.ro/utilizator/kcle ) insotit de datele cerute de ei mai sus, si eventual, si aceasta precizare.