| mgtow a întrebat:

Am investigat rata vanzarilor PS5 in tara noastra si stocurile sant goale peste tot: romanii au bani sau salariile au crescut din cate vad. 500€ e cat un salariu si 1 saptamana. Cum explicati situatia?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Fac imprumut ca sa-si cumpere asa ceva si in loc de 500 de euro vor da inapoi 800 de euro, de asta sunt saraci de astia care traiesc 4 persoane cu 2000 de lei pe luna dar isi permit ca unul din ei sa aiba Iphone de 5000 de lei!
Asta e romanul daca nu isi permite face orice isi scoate nevasta la produs sau se vinde pe el numai sa cumpere ceva.
Nu punem aici la socoteala bogatanii care oricum dau mereu precomanda dinainte la un produs, aia sunt din alta categorie.
Pacat ca nu elitele la noi in tara sunt cei bogati, ci ciurucurile, infractorii si incultii.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Avem multi gammeri in tara si disperati dupa fifa in mare parte, fac economii din timp sau isi cheltuie tot salariul direct pe PS5, nu merita sa dai atata, am vrut sa-mi iau si eu si te plictisesti rapid dupa cateva zile/saptamani de consola, te joci jocuri, le termini si dupa nu mai are farmec, majoritatea care au PS4 de exemplu deja l-au vandut, s-au plictisit rapid, au jucat Fifa la ultmate team pana s-au saturat. E fun PS-ul de moment dar dupa ti se ia. Cand vrei ceva neaparat faci pe dracu in 4 si obtii, bani poti economisi din timp daca vrei ceva.

| mgtow explică (pentru Drimmero):

Nu prea am timp de ps5 oricum

| Drimmero a răspuns (pentru mgtow):

Daca te joci fifa pe ultimate team o sa te prinda, cand iti faci echipa ta si joci cu altii, vei avea spiritul de competitie si vrei sa bati tot ce iti iese in cale, dar te cam lasi cand incep nervii si oftica pentru ca e scriptat fifa, eu unul as sparge consola 100% daca dau de scripturi si pierd pe treaba asta )))

| mgtow explică (pentru Drimmero):

Nu ma atras deloc problema e ca nici designul nu e reusit la ps5 au dat-o in bara de aici cam lasa de dorit, prefer o varianta slim sau ps6 daca e. Poate cumpar daca gta 6 iese si mai scade pretul pana atunci. Sau un hitman e excelent, hitman e roman clona produsa in sibiu ne mandrim cu el https://www.youtube.com/watch?v=cosNWB6eKjs https://www.youtube.com/watch?v=avAXhnbs69w si greu de jucat

| BlackPixel a răspuns:

Salut!

Salarile nu trebuie sa fie mari pentru cumpararea acestui disozitiv (PlayStation 5).

Cum functioneaza?
PlayStation, la fel ca si alte sute de companii, are o armata de psihologi care studiaza modul in care gandesc oamenii. In functie de cum gandesc oamenii, psihologii colaboreaza cu alte zeci de echipe pentru a produce acest produs.
La lansare, rezultatul va fi acesta. Achizitionarea in dementa a produselor. Chiar daca oamenii nu isi permit asa ceva, ei cumpara.

Pe scurt, pshotlogii gandesc trend-ul astfel incat lumea sa cumpere chiar daca nu are banii suficienti pentru a-si asigura acest dispozitiv.

| MariusStefan25 a răspuns:

Nu e vorba ca au sau nu, e vorba de cata satisfactie crezi tu ca iti aduce, astfel, daca ne raportam la segmentul sarac al populatiei, care sunt tristi si stresati, ps este supraapreciat in legatura cu satisfactia adusa