| Andrey222 a întrebat:

Am luat nota 4 la matematica in teza.Nu stiu ce sa fac, n-am luat in viata mea nota 4 la nicio materie si am luat acum in teza ce pot face.Ca mi-e frica sa le spun parintilor ca poate ma pedepsesc, si simt ca constinta vointa mea nu vrea sa faca acest lucru, ce pot face?

6 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Eu am luat 10 in teza la romana
Am doar doi de 9 la mate si unul la fizica. un 7 la fizica.Si la mate in teza tot 4 o sa iau.
Dar parintii mei au spus ca asta este. nu e un sfarsit de lume.
Spune-le ca o sa inveti mai bine la anul... dar spune-le, decat sa minti... o sa fie mai rau atunci.winking
Bafta! happy

| xRainyDay a răspuns:

Spune-le.
Oricum o să afle. Dacă nu de la tine, de la dirigintă sau profesoară, sau mai rău de la colegii tăi care pe urmă te vor bârfii la părinţii lor, până va şti tot globul nota ta.
Aşa mai bine le spui, şi suporţi consecinţele fiindcă nu ai învăţat. Roagă-ţi părinţii să te ajute la studii sau să îţi dea ore. Sau roagă colegii.

Baftă!
Pa!

| Cedry2k8 a răspuns:

Asteapta sa iei un 9 sau un 10, apoi spune-le...la mine a mers

| Giant123456 a răspuns:

Imbarbateaza-te, şi nu te agita, n-o să fie singurul din viața ta. Şi tu nu eşti unicul care ai pățit aşa

| BlackAngel97 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te agiti prea tare nu s-a sfarsit lumea.Si eu am luat odata 4 in teza la mate si inca sunt vielaughing. Glumeam, ar trebui sa le spui parintilor poate nu vor reactiona foarte urat oricum mai devreme sau mai tarziu tot vor afla si e mai bine daca afla de la tine.

| Andrey222 explică:

Dar stiti macar care ii ideia ca am invatat dar el ne-a dat o teza grea care cea mai mare nota a fost 6.